Panoptikum sobotního večera

Mezinárodní monstr podnik jménem Česko - Slovenská Miss, který společnost Central Group uspořádala, byl panoptikem od začátku do konce. Soutěžily krasavice, které už korunky Miss či Vicemiss předtím vybojovaly.

Žádná z nich se v tomto pomateném podniku Česko - Slovenskou Miss nestala. Jen prezidentka Taťána Kuchařová ve finále suše oznámila, že tým Slovenek u diváků více bodoval. Už to by se dalo označit jako podfuk na hlasující televizní veřejnost.

Pravda, pozvaní baviči obou národů čtyři vybrané soutěžící ocenili. Dostaly plastikové ramínko, kostku másla, podivnou poštovní trubku a kýčovitou čelenku ve tvaru Eiffelovky. Jak říkám, šílenost od začátku do konce.

Fotogalerie
6 fotografií

Recesi navzdory

Česko - Slovenští moderátoři vtipkovali o hospodářské krizi a všem bylo jasné, že společnosti Central Group tento furiantský kousek příliš nevyšel. Nevím, kolik ji stál přenos veřejnoprávní České a Slovenské televize (mimochodem ČT tuto akci vůbec neanoncovala), ale zadarmo to asi nebylo. Pronájem Clarion Congress Hotelu Prague jistě také obnášel nemalé peníze.

Připočtěme si raut, gáže hvězdným účinkujícím. Platila se i účast soutěžících děvenek. S Miss ČR úzce spojený Jiří Adamec rovněž nerežíroval tenhle paskvil zadarmo. Něco stál štáb, produkce, make-up artisti, atd. Na šatičky nezbylo.

Salón Adina a dobrodinec Richter

Na první defilé si musely aktérky Česko - Slovenské Miss pořídit modýlky samy. V drtivé většině zvolily více či méně vkusné večerní minišatičky. A předpokládám, že v drtivé většině si je půjčily. Na tuto, byť anonymní reklamu butiky i návrháři slyší. Miss ČR 2009 Aneta Vignerová měla velmi decentní model od Prady. Otázkou je, zda jí ho pořídil movitý milenec, anebo má takový kredit u značkových butiků na Pařížské třídě v Praze... Každopádně byla jednou z nejlépe oblečených Miss.

Další promenáda patřila svatebnímu salónu Adina, který zapůjčil dvanáct nadýchaných rób. Divák musel nad běloskvoucí panenskou romantikou zjihnout. A salonu Adina se jistě zvýší kšeft. Nikdo ze zúčastněných zkrátka netratil.

Róby pro finále poskytl krejčovský salon Richter, který toalety Miss ČR věnoval. Ten oblékl i soutěžící dívky v regulérním ročníku Miss ČR 2009. Tento kontrakt je plodem soužití prezidentky Miss ČR Kuchařové s radním Richterem a má se k světu, i když vztah zkrachoval.Taťána Kuchařová je zkrátka šikovná holka, která si ví rady i v případě nouze. Stačí si hadříky vypůjčit. Otázkou je, zda tato praktika konvenuje nastavenému kreditu soutěže Miss.