Kabelky, kabely, potažmo kufry od Louis Vuitton jsou u nás už pár let snobskou záležitostí, která nijak neustupuje. Češky po Vuittonkách touží snad ještě více než Japonky a mají u nich obecně větší kredit, jsou více kupované, než modely neméně slavných značek jako jsou Dior, Chanel, Prada. O taškách Hermes, jež v tomto sortimentu symbolizují Rolls Royce, nemluvě.

Češky od této, více než sto padesát let staré firmy nejvíc nosí tašky s tradičním monogramem nebo šachovnicí. Každý z dálky totiž pozná, že jde o Vuittonku a navíc se jedná o klasiku, dlouhodobou investici, za níž nemalé prachy utrácí lehčeji, než za nápadný výstřelek jakým je např. řada LV graffiti, i když i ona má celoživotní záruku. Ale na té trendy módy nestaví....

S Louis Vuitton posedlostí souvisí i výroba plagiátů. Teď nemám na mysli trapné kopie od stánku z tržnice, ale tzv. fejky na úrovni dovážené z Dubaje, Bankogu, Singapuru... V detailech se samozřejmě liší, ale pro laika jsou k nerozeznání a navíc jsou výrazně lacinější. Modely od Louis Vuitton se v průměru pohybují v řádu desítek tisíc korun a kabely na zakázku či z limitovaných edicí přijdou na statisíce.

Není divu, že některé parádnice raději riskují s fejkem, i když se pohybují ve společnosti, která věci rozumí. To byl případ i manželky bývalého premiéra, Šárky Grossové, která si vykoledovala velkou ostudu. Stejně jako Katka Průšová, když ještě nebyla ženou podnikatele, jenž jí s přehledem originál dopřeje.

Poučené missky, královny večírků a pseudomodelky tedy raději neriskují a na tašku si uškudlí anebo se raději vynasnaží, aby ji dostaly od movitého přítele. Dívky jako Dominika Kadlčková, Mesarošová a jim podobné krásky se zřejmě domnívají, že jim tato značka přinese kredit, vystřelí je do sfér, o nichž sní.

A pak jsou tu samozřejmě ženy, které nic nepředstírají a tuto parádu si mohou dovolit. Byznysmenky, manažerky, podnikatelky. Manželky movitých chlapíků. K nim např. patří Dagmar Havlová, Lucie Talmanová, Tereza Brodská. Tyto dámy by si ale možná měly uvědomit, že Louis Vuitton sice cejchuje luxus, ale také se stal poněkud dryáčnickým fetišem. A to sráží noblesu. Lepší a neméně elegantní variantou by byla nenápadná, ,krásně zvrásněná řada Epi. Ale ta je jednobarevná a nekřičí do světa, že je od Vuittona.

Dagmar Havlová
Dagmar Havlová
Autor: abl


Tímto outfitem paní Dáša šokovala. Tady bylo všechno špatně, včetně kabely, kterou si nepochopitelně vzala ke květovaným šatičkám. Ani taška za desítky tisíc korun přeci negarantuje potlesk na scéně.

Tereza Brodská
Tereza Brodská
Autor: abl


Tereza Brodská byla kdysi českou tváří slovutné zn. Salvatore Ferragamo, nabízející nejen skvělé boty, ale i kabelky. Teď herečka horuje pro monogram a šachovnici Louis Vuitton. Kabelami počínaje, různými doplňky, včetně šály, konče.

Dominika Mesarošová
Dominika Mesarošová
Autor: abl


Dosti nekomplikovaná, silikony vylepšená kráska Dominika Mesarošová miluje všechno, co k pozlátku showbyznysu náleží. Šáteček zn. Guess a kostka sportovní Vuittonky. Tahle paráda nepatří k nejdražším, ale řadu tisíc obnáší.

Kateřina Průšová
Kateřina Průšová
Autor: abl


O modelce a bývalé Miss Kateřině Průšové se před pár lety ve společenských rubrikách psalo, že patří k navoněné bídě nosící plagiát LV. Nyní je manželkou multimilionáře Konvalinky a může si s lehkým srdcem koupit klasické psaníčko LV a baleríny od Gucci.

Dominika Kadlčková
Dominika Kadlčková
Autor: abl


Anorektická, na sněhu údajně závislá modelka Dominika Kadlčková, je na party častěji než na molu. Vydělat na takovou tašku, bude asi problém. Anebo se postará táta, uznalý milenec anebo jde o dobrý plagiát, který si pořídila na džobu v Asii. A ten se z fotky nepozná.

Lucie Talmanová
Lucie Talmanová
Autor: abl


Družka expremiéra Topolánka, Lucie Talmanová, dobře ví, že se na botách a taškách nešetří Ve svém arzenálu kabelek nemá jen vuittonky, ale i jiné značky – modely, které by v součtu vydaly na poměrně luxusní vůz.

Katka Sokolová
Katka Sokolová
Autor: abl


Miss ČR 2007, Kateřina Sokolová si také nemohla fetiš zn. Louis Vuitton odepřít. Je velký, tudíž notně drahý. Zřejmě i ona má pocit, že LV potvrzuje společenskou úroveň. Každopádně kabela do outfitu dobře zapadá. Jedná se o nejpovedenější styling této foto galerie.