Z natáčení si spolu odskočili na karlovarský filmový festival, aby navnadili diváky. Společně prý hrají poprvé a rovnou jim to jde jako po másle. „To, že jsme z jednoho vejce, bude pro ten film velké plus. Ale musím přiznat, že jsme se na place nepotkali, hrajeme přeci jednu postavu,“ prozradil Ivan Trojan.

Že obsadili i jeho syna, však nebylo jeho zásluhou. „Před dvěma a půl lety jsem se rozhodl, že bych se chtěl začít věnovat herectví. Tak jsem zvedl telefon a projel jsem si nějaké castingové agentury a jedna mě speciálně zaujala hlavně tím, jaké filmy obsazovala,“ prozradil mladý herec s dodatkem, že právě ta mu místo zajistila.

Poslední klapka snímku o osudu Jana Mikoláška již padla a nyní se polská režisérka Agnieszka Hollandová soustředí jen na postprodukci. „Kluci už mají padla a musím je pochválit. Oba zahráli léčitele bravurně,“ chválila oba režisérka, ale netroufala si říct, kdo z nich měl svou část těžší. „Táta říká, že to uvádím moc sobecky, ale myslím si, že já jsem byl ten rolník, co připravil tu půdu, co udělal ty důlečky. Pak přišel táta a zasadil tam tu rozkvetlou květinu,“ odvětil poeticky Josef.

VIDEO: Josef Trojan: Musím si na Vary postěžovat! Co mu vadilo?

Video
délka: 04:26.69

Josef Trojan: Musím si na Vary postěžovat! Co mu vadilo? Tereza Kühnelová

Fotogalerie
22 fotografií