Celý děj spočívá v tom, že si Bohdalová v papučích nese přes celou vilu bednu s pájkou, drapne Cenu prezidenta Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, kterou obdržela od Jiřího Bartošky (72) před třemi lety, a u stolku se pak k ní snaží připojit vypínač a vyrobit z ní lampičku. Celý příběh komentují mimo obraz pohádkové postavičky Křemílek a Vochomůrka, které před mnoha lety mistrovsky nadabovala. Ale hlavně – jsou vidět cennosti, které v domě má!

Svatba s Karlem

Jiřina – jak známo – ráda investuje do obrazů, filmová vila jimi praská ve švech. Padělky, které v minulosti zakoupila od podvodného bankéře Radka Pokludy, mezi nimi chybí. Čestné místo zato zaujímá obraz od Karla Gotta (79), který od něho dostala ke svým 85. narozeninám. Slavík své kamarádce a celoživotní obdivovatelce v roce 2016 – v době, kdy bojoval s rakovinou mízních uzlin – namaloval obraz, jak si ji bere za ženu.

Jiřina Bohdalová: Proč sešlo ze svatby s Gottem? Musíte se zeptat jeho!

Video
délka: 00:52.46

Jiřina Bohdalová: Proč sešlo ze svatby s Gottem? Musíte se zeptat jeho! David Turek, Aleš Brunclík

Šlo snad o provokaci, když Bohdalová celý život hledá odpověď na otázku, proč s Karlem nikdy nestanula před oltářem, jak si kdysi přála jeho maminka? „Musíte se zeptat jeho, já to nevím! Ale třeba někdy dostanu odpověď,“ řekla s úsměvem Jiřina na předčasné oslavě Mistrových osmdesátin.

Zlatá zrcátka

Ve znělce je také vidět místo, kam si legendární herečka uschovává trofeje, které během své kariéry dostala. Jde např. o deset zrcátek TýTý z dílny Kurta Gebauera (77). A také zúročila kutilské rady ze svého pořadu Hobby naší doby a známost s večerníčkovými postavičkami. „Chudák, mělo by se něco vymyslet,“ povídá Křemílek, když se Jiřině nedaří udělat z karlovarské trofeje svítící lampičku. „Vochomůrko, udělej na ni huperdum a bude to!“ Po vyřčení kouzelného slůvka se křišťálový glóbus rozsvítí a herečka se rozzáří úsměvem.

Jiřina Bohdalová a Zdeněk Zelenka: Vysvětlovali hrozný omyl!

Video
délka: 01:31.82

Jiřina Bohdalová a Zdeněk Zelenka: Vysvětlovali hrozný omyl! Petr Macek, Aleš Brunclík

Fotogalerie
76 fotografií