Hned na úvod festivalového povídání s fanoušky Tim Robbins přiznal, že hercem ve skutečnosti nikdy nechtěl být. Jeho snem bylo stát se kovbojem, pak chtěl být astronaut a nakonec hráč baseballu.

Ale jelikož je jeho otec herec a zpěvák, v průběhu let k herectví, hlavně divadlu, přičichnul. Už během střední se věnoval divadlu, ale pak se věnoval pouličnímu umění. Nakonec šel studovat herectví na univerzitu.Tam se ale nesetkal s úspěchem.

"Učitelé mi neustále podstrkávali, že nejsem dobrý herec, že pro to nemám v sobě to nadšení a působím, že mě herectví nezajímá," svěřil se Tim Robbins, který byl několikrát za svou kariéru za své role nominován na Oscara a jednoho za film Tajemná řeka také získal.

Než se začal plně věnovat herectví, vydělával si i jako doručovatel pizzy. Když pak začal hrát, za svůj první honorář si koupil kameru. "Dodnes ji mám doma i s tím materiálem, který jsem tehdy zkoušel točit a zrovna nedávno jsem ji vytáhl a pouštěl si to," zavzpomínal herec.

I když se v 90. letech dostal na vrchol své kariéry, sláva mu nikdy nestoupla do hlavy. "Pořád mě všichni zvou na nějaké večírky, obzvlášť do Hard Rock Café. Všichni říkali, že tam musím zajít. Ale já tam nechodím. Pro mě jsou tyto večírky se slavnými lidmi úplnou ztrátou času. Vlastně dělám divadlo také proto, abych zůstal v pohodě. Jsou lidi, kteří touží po slávě a penězích, ale tato branže a sláva je nebezpečná pro herece a mnoho lidí na to doplatilo," svěřil se Robbins.

Video
délka: 02:08.02
Video se připravuje ...

Tim Robbins talk 

Video
délka: 04:35.25
Video se připravuje ...

Tim Robbins uvedl Shawshank v letním kině: Nenechte se utlačovat! Jan Jedlička

Fotogalerie
34 fotografií