Halina se tentokrát zaměřila na vlastní rodinu. Sbírka povídek ...a přeskočila jiskra je protkána životními moudry, na která si musí každý přijít sám.

Můj tatínek mne naučil, že člověk může vždycky očekávat od kohokoliv cokoliv. Má maminka mne naučila, že prádlo si musí každý vyprat sám. Moje děti mne naučily, že největší výhodou společného bydlení je to, že si vždycky máte na kom vybít vztek! Mám svou rodinu opravdu ráda. Myslím si proto, že ji mohu s klidem pomlouvat,“ říká se smíchem Pawlowská, kterou na křest doprovodil partner Karel Czaban.

Video
Video se připravuje ...

Halina Palowlowská křtila knihu, ale... Zákaz od vnuka! Markéta Reinischová, Daniel Kristl

Doma je všem jedno, že mám dnes křest knížky, a tak cokoliv tady řeknu, se stejně nikdo nedozví. Dcera okolo mě vždy proletí a v podstatě nevnímá, co jí říkám. Ale o kom mám zákaz mluvit a psát, je vnuk. Nepřeje si, abych o něm cokoliv říkala, takže už ani slovo,“ svěřila se Halina. Hugo je synem její dcery Natálie (34) a grafika Tomáše Břínka (42) známého jako TMBK, ale manželství před lety skončilo. 

Scenáristka se po smrti manžela Zdeňka, který podlehl zákeřné nemoci v roce 2013, dala dohromady s Karlem. Kde mezi nimi přeskočila ona pověstná jiskra? „Tak to už je hodně dlouho a podrobnosti bych si nechala pro sebe," vymluvila se jindy výřečná spisovatelka, která si na pracovní vytížení nemůže stěžovat, a tak se těší na dovolenou. „Buď Itálie, nebo Polsko." 

Fotogalerie
55 fotografií