Úterní třetí (a poslední) jednání soudu s Prachařem skončilo oboustrannou spokojeností. Prachařovi soud zvedl nařízené výživné z 10 na celkem 25 tisíc, Agáta zase dostala zákaz ukazovat Miu na internetu a musí ze svých sociálních sítí veškeré příspěvky se starší dcerou smazat. 

„Jsem hrozně ráda, že jsme se jako civilizovaní lidé a nejlepší rodiče naší společné Mii dohodli. Strašně doufám, že to zítra dopadne taky takhle,“ sdělila Blesku Agáta v úterý. „Když jsem se dokázala dohodnout s jedním, tak doufám, že je očividné, že problém není na mé straně,“ nechala se slyšet s tím, že je pro ni teď ze všeho nejdůležitější zdraví syna, za kterým bude ve středu od soudu spěchat domů. Jak prozradila Blesku, školáka čeká operace nohy, a nejde tak o žádnou banalitu. 

Jak řekla, tak udělala a ve středu v devět ráno už se dostavila osobně. Oba s Jaromírem Soukupem přišli včas, Agáta měla v ruce motorkářskou helmu. Myšlenkami byla ale dost možná jinde – s někým si vzrušeně volala o Kryšpínovi v nemocnici. 

Video
Video se připravuje ...

Agáta Hanychová a Jaromír Soukup u soudu Blesk TV

Tentokrát se podle usnesení řešila úprava poměrů, styk a výkon rodičovské odpovědnosti. Podle informací Blesku se očekávala mnohem větší bitva, než v úterý s Jakubem Prachařem, nakonec ale všechno i v tomto případě dopadlo ke spokojenosti obou. „Bez dohody neodcházím,“ řekla Agáta fotografům, když si byla odskočit z jednání. Došlo i na osobní výpovědi obou rodičů – proto musela být Agáta přítomna, i když má syna v nemocnici. 

Kolem půl jedné po poledni Agáta z budovy soudu s úsměvem odešla, soud ale nadále pokračoval a Jaromír Soukup zůstal uvnitř. Bývalá modelka v obavách pospíchala za synem. „Zrovna se probouzí z narkózy, je po operaci nohy. Tak chci být u něj, až se probere," sdělila Blesku Agáta.

„Myslím, že soudní řízení probíhá spravedlivě. Spravedlnost bývá někdy slepá, ale dnes to vypadá, že ne,“ pochvaloval si Soukup, který zůstával v dobré náladě. 

Padl verdikt

Po soudní bitvě nakonec konečně došlo i na verdikt, který přišel krátce před druhou hodinou odpoledne. Ani jeden z rodičů nesmí na internetu zveřejňovat fotky a videa malé Rozárky. Soukup musí matce své dcery platit stejnou částku, jako Prachař – celkem 25 tisíc měsíčně, přičemž 10 má přistávat na účtě Agáty a 15 na účtě nezletilé dcery. 

„Dohoda je přesně taková, jakou jsem chtěla, i se zvykáním si Rozárky na přespání u tatínka. Otec nechtěl Rozárce doplatit 150 tisíc na výživném, aby se ale podepsala dohoda, odpustila jsem mu to. Byly to peníze, které měly putovat na spořící účet Rozárky...“ sdělila po soudu Blesku Agáta. Ta je šťastná, protože dohoda jí teď (stejně jako tatínkovi) umožňuje vycestovat s dcerou kamkoli po světě. Rozárku navíc bude mít víc než Soukup, který už ale může mít dceru i na noc.

Fotogalerie
124 fotografií