Nakonec se ale na první, smutnou akci musela omluvit. „Řekni všem, že jsem musela na natáčení, jinak by mi rozbili držku,“ řekla herečka do telefonu Milanu Drobnému (79). Pro zpěváka to byly moc smutné chvíle. Tondu znal od šesti let. „Společně jsme ve třetí třídě dostali dvojku z chování,“ vzpomínal Milan. Týden před kamarádovým skonem ho navštívil. „Původně lékaři řekli, že má tak dva měsíce života, ale bylo to bohužel mnohem míň,“ postěžoval si Drobný.

Rozloučit se přišel také rocker Pavel Sedláček (82). „Poslední návštěvu jsem nestihl,“ řekl deníku Aha! muzikant. „Domlouval jsem se s Tondovou ženou Jarkou, že po Velikonocích přijdu. Už jsem to, bohužel, nedal...“ konstatoval smutně Sedláček. S Prejzou se taky znal přes 70 let. „V poslední době mě to postihuje často, že ztrácím lidi, které jsem znal dlouho,“ dodal.

Mezi smutečními hosty nechyběl kytarista Ivan Korený (63), který desítky let doprovázel Hanu Zagorovou (†75) na jejích koncertech nejen v Lucerně. „Měli jsme s Tondou vedle sebe chaty,“ řekl. „Trávili jsme spolu dovolené, měl jsem ho rád,“ dodal.

Do kaple svatého Václava na Vinohradském hřbitově se přišlo rozloučit 150 lidí. Přicestovali také přátelé z Kanady, Švýcarska a Rakouska. Rodina vybrala na poslední cestu Chi Mai a melodii Tenkrát na Západě od Ennia Morriconeho a slavnou My Way v podání Franka Sinatry. Pak byla rakev s ostatky uložena do hrobu.

Mrtvice po smrti syna a rakovina

Antonín Prejza byl úspěšný podnikatel, v minulém režimu sháněl kamarádům hlavně nedostatkové značkové ledničky. Dokonce i Karel Gott (†80) měl od něj na Bertramce mrazák. Po sametové revoluci obchodoval se sklem. Bylo ho všude plno, věděl si rady a jeho smysl pro humor lidi přitahoval. Až za covidu ho potkala velká tragédie. Padesátiletý syn Petr zemřel na oboustranný zápal plic. Tonda pak prodělal mrtvici. A nakonec mu lékaři objevili rakovinu.

Se Zemanem se Jiřina rozjela: Už mi, lásko, není dvacet let...

Na křest knihy Spiknutí o Miloši Zemanovi přišla Jiřina Bohdalová v plné formě. Před dopoledním natáčením si ji evidentně vzaly do parády maskérky i kadeřnice. Herečka, která za 16 dní oslaví 93. narozeniny, vypadala skvěle.

Oblékla si černý kalhotový kostým, který oživila světle zeleným trikem, a šmrncovní sluneční brýle. A dokonce zazpívala! S doprovodem samotného autora Jiřího Zmožka (81) zapěla song Už mi, lásko, není dvacet let. „Sice si už nepamatuju, co bylo včera, ale ty písničky mám v hlavě,“ ujistila Bohdalová.

Pak zmínila film Svatá, na jehož uvedení se těší. „Sil mám dost, klidně pro mě může někdo něco napsat,“ vybídla scenáristy. Křest knihy, v níž novináři Luboš Procházka a Radim Panenka popisují okolnosti pobytu prezidenta Zemana v Ústřední vojenské nemocnici po sněmovních volbách v roce 2021, si nenechal ujít další nestárnoucí umělec Felix Slováček (80). „Práce a podobné dýchánky mě udržují v chodu,“ řekl saxofonista.

Video
Video se připravuje ...

Jiřina Bohdalová zazpívala Blesku na koncertu Jiřího Zmožka Luboš Procházka, Daniel Kristl

Fotogalerie
39 fotografií