Hvězda Vyprávěj, Ordinace v růžové zahradě 2Rafťáků nebo Všiváků Andrea Růžičková má doma s manželem dva malé syny – staršího Tobiáše (6) a mladšího Jáchyma (2,5). Slovenská herečka, která dlouhodobě žije v Praze, se nyní obrátila na sociální sítě a přiznala, že si na ní mateřství občas vybírá svou daň.

„Jsou dny, kdy jsem frustrovaná. Frustrovaná matka! Taky to tak máte? Ten pocit (a to není stěžování), že i když jste šťastná a vděčná za všechno... jako kdybyste necítili tu zpětnou vazbu. Máme řeči plné bezpodmínečné lásky a přitom pořád čekáme, že nás naše děti poplácají po rameni a řeknou: ,Ty jsi fakt super MATKA. Děláš fakt super jídlo, máme super dům, super hračky, fakt super servis... Jsi hustá!' A ono... ne... Furt ten pocit, že je to málo. Co bude dál... k jídlu, hraní, nějaká další zábava, program? Ufff... Rodičovství je pořádná fuška, co?! “ rozepsala se. 

Proti vyčerpání a frustraci se snaží bojovat hlavně vnitřním klidem. „Snažím se nastavit na model, že nic není špatné ani dobré. Že všechno prostě je, aby jedno táhlo druhé. Navzájem se to rozvíjelo a zdokonalovalo, to naše poznání. Vždyť kdyby nepršelo... nikdy by se nevynalezl deštník,“ dodala. Podobně se jistě někdy cítí nejeden z rodičů. 

Na začátku srpna zase přiznala, že občas po večerech s manželem diskutují o tom, zda své děti vedou správně. „Nevím. Ale jedno vím jistě... Že se milujeme. Když je sluníčko, i když jsou mraky,“ napsala tehdy. 

Některé fanoušky napadlo, že jistou roli v jejích aktuálních pocitech mohl sehrát i začátek školní docházky staršího Tobiáše. Herečka ovšem prozradila, že synek dostal odklad. „A už teď vím, že to bylo dobré rozhodnutí,“ pochvaluje si Andrea. 

Video
délka: 01:44.40
Video se připravuje ...

Andrea Růžičková: Mateřskou si s manželem po roce střídáme. Adam Balažovič/BPŽ

Fotogalerie
49 fotografií