Mají společného daleko víc než jen profesi. Před přímým vysíláním se vždy rozmlouvají. Karel si po vzoru herce Jana Přeučila (86) přeříkává – lodyha, děloha, pic! Klára má trochu ošidnější slova, úplné jazykolamy – léky z doby covidu remdesivir, favipiravir.

Pohled řekne vše

Co je za tajemstvím jejich skvělého vztahu? Oba jsou zrozenci Vah, Karel přišel na svět 12. října a Klára 24. září. A letos na podzim budou mít společně kulatiny. „Souzníme spolu,“ libují si moderátoři Hlavních zpráv na CNN Prima NEWS. Mají tím na mysli, že stačí pohled do očí a mají jasno. „Když jste spolu často a dlouho v situacích, kdy je nutné ve vteřině a pod určitým stresem reagovat, pak se už tak dobře znáte, že pohled řekne vše,“ svěřila se Klára.

Za ty roky žádné výměny názorů ani hádky. „Možná je to i tím, že si všechno říkáme na rovinu. Myslím, že mohu za oba říct, že se máme rádi a že si jeden druhého vážíme. V tom případě je skoro nemožné se pohádat,“ ujistil Karel.

Chvála od Kamily

Před deseti lety 26. května 2013 seděla v režii na Primě legendární hlasatelka Kamila Moučková (†92). Karla považovala vždy za hvězdu a přišla nový pár podpořit. Když zjistila, že ta dvě Káčka sledovalo přes milion diváků, měla velikou radost. „Jsem nadšená. Sluší jim to spolu a působí věrohodně,“ nešetřila tehdy Kamila chválou. „Klára je právě tak šikovná, jako je krásná,“ dodala Moučková.

I partneři se kámoší

Jak Karel, tak Klára mají štěstí, že spolu souznějí i jejich životní partneři. Voříšek je letos již 20 let s tiskovým mluvčím Vladimírem Řepkou (43). V roce 2015 uzavřeli na dovolené v Tibetu registrované partnerství. Klára a její muž Miodrag Maksimovič (65) mají náskok, brali se v roce 2001. Mají na ostrově Šolta olivový háj a vyrábí skvělý domácí olej. Klára parťákovi vždy po dovolené vozí pár lahví a je to nejlepší dárek. Voříšek zase pro svou kolegyni shání italské červené víno, většinou Barolo.

Video
Video se připravuje ...

Klára Doležalová a Karel Voříšek slaví první společnou Prima desítku! FTV Prima

Fotogalerie
41 fotografií