Pro mnohé bývalé partnery je naprosto nemyslitelné, že by se měli pravidelně stýkat. Často se setkáváme s případy, kdy se někdejší zamilované hrdličky nedokáží domluvit ani na výchově společných potomků, natož, aby se spolu mohli i poté, co jejich láska vyprchala, dále přátelit. To však není případ herečky Jany Bernáškové, známé ze seriálu Vyprávěj, a dramatika a režiséra Davida Drábka (52).

„To, že se partneři rozejdou, neznamená, že jako rodiče končí. Naopak, musí se naučit mistrovské komunikaci a žehlení nevyžehlitelného. Buďte na sebe hodní a snažte se pochopit i toho druhého,“ poučila na svém instragramu Bernášková své followery (nebo spíše, ruku na srdce, followerky), která rovněž sdílela záběry ze slavné restaurace vyhledávaného šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha (66).

Video
délka: 06:12.80
Video se připravuje ...

Jana Bernášková: V devadesátkách jsem byla tlustá, nešťastná a bála se života před sebou videohub

Při té příležitosti zavzpomínali na dobu před patnácti lety, kdy se zde spolu nechali umluvit k takzvanému photoshootu. Jenže to nebyla zrovna pozitivní zkušenost. Nejenom, že tehdy maličká, teprve dvouletá Justýna tenkrát šíleně zlobila, zásadní problém měl i její tatínek.

„Já jsem z leknutí zalhal a řekl o číslo menší velikost oblečení. To bylo strašně nepříjemný. Vypadalo to jako existenciální výraz, při tom focení,  protože mi někde spodem, botama, vytékal tuk,“ líčil Drábek, zatímco Bernášková se při té vzpomínce smála.

Kromě Justýny je Bernášková, byť na to moc nevypadá, maminkou rovnou dvojnásobnou. Se svým současným mužem, režisérem a scenáristou Rudolfem Merknerem (51), má ještě synka Theodora (9). Slavný manželský pár aktuálně natáčí filmovou adaptaci hereččiny knížky Jak přežít svého muže - zatímco Jana se díky vlastnímu námětu konečně dočkala hlavní role, Rudolf se postaral o scénář a režii. A fanynky se již nyní nemohou dočkat...
Fotogalerie
57 fotografií