Na sobotní korunovaci krále Karla III. nesměla chybět ani česká hlava státu Petr Pavel se svou chotí Evou. A právě paní Eva se pro mnohé Čechy stala hvězdou večera. Na ceremoniál vynesla elegantní lila model z dílny české módní návrhářky Beaty Rajské.
Rajská si na zakázce pochopitelně dala velmi záležet a na sociálních sítích se netajila tím, že strávila celé hodiny diskuzemi a raděním s designérkou Lenkou Bernardes. „Děkuji lidem kolem mě za trpělivost se mnou za posledních 20 dní,“ děkovala Rajská v den korunovace. Návrhářka se společně s prezidentským párem vypravila do Londýna a korunovaci si tak užila z první ruky.
Jak se zdá, dílo se povedlo na výbornou... Poté, co se na veřejnost dostaly fotografie české první dámy připravené na ceremoniál, se na Rajskou sesypala vlna chvály. A to jak od běžných občanů, tak i českých celebrit. „Nádhera!“ rozplývala se nad Pavlovou Andrea Verešová (42). „Krásná práce, Beát!“ vzkázala umělkyni modelka Iva Kubelková (45) a pozadu nezůstala ani Dagmar Havlová (70). „Závidím!“ přiznala Rajské v komentářích na instagramu.
Dojatá Rajská se pak na sociální sítě obrátila po korunovaci, aby všem ze srdce poděkovala. „Dékuji za vaše reakce. Bylo jich neskutečně mnoho a já fakt nečekala takovou smršť. Je pravda, že šaty na královskou korunovaci nešijeme ,každý den' a jen moje rodina a krejčové vědí, že to byl ,stress'. Zároveň nejbližší přátelé vydrželi, že neberu telefony anebo mlčím. No podle ohlasů, výsledek stál za to. S pokorou děkuji osudu za příležitost být malou kapičkou v moři a svojí prací se malinko dotknout včerejší korunovace,“ dojímala se v neděli po slavnosti.
Korunovace Karla III.: Všechny taje ceremonie očima Jindřicha Forejta! Blesk TV a Reuters