Už týden Václav Neckář (79) pilně cvičí a absolvuje rozmanité procedury v Rehabilitačním ústavu Kladruby. Zpěvák nešťastně upadl, zvrtl si kotník a přestal chodit. Navíc to schytala levá noha, v níž má často křeče od roku 2002, kdy ho postihla mozková mrtvice.

Jak k tomu došlo?

„Jel jsem natáčet pro televizi, v mikrobusu mě posadili vedle řidiče. A když jsem chtěl vystoupit, vůbec jsem nepočítal s tím, že ten schůdek je tak vysoký, zhroutil jsem se a zvrtl si kotník,“ popisuje Neckář.

Přepočítal se

Levý kotník bolel, ale Vašek si říkal, že když to není zlomené, přebolí to a levá noha bude zase v pořádku. Avšak se přepočítal. „Bylo to horší a horší, a tak jsem začal chodit na obstřiky k fyzioterapeutovi Kolářovi,“ říká zpěvák. Věhlasný fyzioterapeut Pavel Kolář (60), který pomáhá na nohy především sportovcům - od hokejového boha Jaromíra Jágra (51) až po tenisovou královnu Petru Kvitovou (33) - ho nakonec poslal do Kladrub. „Řekl mi, že bez denních rehabilitací a procedur se to nespraví. Tak jsem tady. A po týdnu je to vážně lepší,“ raduje se zpěvák.

Řeč se zlepšila

V Kladrubech setrvá určitě ještě minimálně týden. „Naštěstí teď nemám žádné koncerty, takže nemusím nic rušit ani překládat. Nějaká vystoupení mám až od druhé poloviny května,“ svěřuje zpěvák, jenž chce teď šetřit síly. Pobyt v Kladrubech mu prospívá ve všech směrech. Od mrtvice trpí afázií neboli závažnou poruchou řeči, teď ale mluví naprosto plynně a nemá problémy ani se zvratnými zájmeny či rody. „Asi proto, že jsem tu v naprostém klidu a nemyslím na nic než na sebe,“ dodává Neckář s úsměvem.

Přemluví Kubišku?

V říjnu Neckáře čekají 80. narozeniny. Oslaví je velkolepým koncertem v pražském Foru Karlín, kam si na pódium hodlá pozvat hvězdné hosty. „Vše není ještě úplně doladěné. Uvidíme, kdo se zúčastní, ne všichni mají čas. Moc rád bych ale přemluvil Martu Kubišovou, aby kvůli mně udělala výjimku a zazpívala si se mnou. Snad se mi to podaří, to by byl od ní ten nejkrásnější dárek,“ netají se zpěvák.

Video
Video se připravuje ...

Václav Neckář: Po operaci prostaty vystoupil na Česko-Slovenském plese. Markéta Reinischová

Fotogalerie
48 fotografií