V zítřejší epizodě s příznačným názvem Maestro se tak v prostřizích objeví několik dosud nepublikovaných fotek ze Slavíkova života.

To jsou paradoxy

Jsou mezi nimi i autentické snímky, jak mladý Karel zpívá ve vojenské uniformě anebo se v ní podepisuje v pořadu Vysílá studio A natáčeném v bývalém vojenském prostoru Milovice, nechvalně proslulém dlouholetým pobytem ruské armády.

Paradoxem je, že zpěvák nikdy na vojně nebyl! „Mám modrou knížku a více k tomu asi není co říct. Ale věřím tomu, že ti, co na vojně byli, mají spoustu zážitků,“ řekl Gott ještě za svého života Blesku.

Další unikátní fotky z archivu televize pocházejí z natáčení televizních Silvestrů ze 70 let nebo slavných pořadů Karel Gott ve Slaném.

Jako Bohdalka

Právě tam veze svého idola Standa „Třesu“ Pekárek. Jeho představitel Kryštof Hádek (41) se setkal se skutečným Karlem jen jednou. „Bylo to nedlouho před jeho odchodem. Přišel na premiéru televizního filmu Klec, ve kterém hrála Jiřina Bohdalová a já. Představili nás, byl jsem poctěn,“ vzpomíná rád herec. „Najednou přede mnou stál člověk, kterého jsem znal z televize a který se mnou vlastně byl celý můj dosavadní život! Něco podobného jsem prožil i při prvním setkání s Jiřinou Bohdalovou. Takže úplně chápu, proč byl Karel Gott Pekárkovým vysněným klientem,“ dodal herec.

Jen potmě a zezadu...

V televizních upoutávkách na minisérii je Gott na zadním sedadle volhy počítačově dodělaný. V seriálu do auta nasedne Roman Vojtek, avšak za jízdy sedí ve tmě, čili mu takřka není vidět do tváře. A i v dalších záběrech je schválně zabíraný jen zády ke kameře. Místo tváře tak hraje hlavně jeho hlas, protože podobní si věru moc nejsou. „S režisérem Janem Pachlem jsem v minulosti natáčel a na place jsem jednou, jen tak z legrace, Mistra napodobil. Asi si to zapamatoval a obsadil mě,“ svěřil se Vojtek. Samotné natáčení ale nebral na lehkou váhu. „Nechtěl jsem vytvořit karikaturu. A doufám v to, že můj záměr brát tuhle roli vážně, bude v minisérii Volha vidět,“ zdůraznil herec a zpěvák.

Video
délka: 01:45.79
Video se připravuje ...

Gott a jeho dcera zpívají v pohádce: Podívejte se na premiéru jejich klipu! 

Slavíkova sboristka Vlasta Kahovcová: Karel mě dodnes nevyhodil!

V archivních záběrech z koncertů Karla Gotta ve Slaném použitých ve čtvrtém díle Volhy je vidět i jeho slavné trio sboristek Jitka Zelenková (72), Jarmila Gerlová (79) a Vlasta Kahovcová (79). Právě ta v tomto týdnu zavzpomínala na svou éru se slavíkem. Dodnes zpěvačku a malířku trápí, jak to vše skončilo. Kahovcová vypadá na prahu osmdesátky skvěle.

V týdnu se setkala s fanoušky ve vzpomínkové kavárně na Karla Gotta v centru Prahy. „Moc ráda na spolupráci s Kájou vzpomínám. To díky němu jsem se proslavila, díky němu jsem poznala svět...“ leskly se Kahovcové slzy v očích po velkém potlesku. Příznivcům z celého Česka vyprávěla řadu vtipných historek a otevřela i bolavé téma.

„Karel mě dodnes ze své kapely nevyhodil! Dodnes se to nestalo! Láďa Štaidl s Jitkou to prostě chtěli jinak a tak jsme s Jarmilou skončily...“ překvapila fanoušky. Potvrdila tak Gottova slova z jeho pamětí Má cesta za štěstím. „Vím, že jsem jednou přišel na zkoušku a Vlasta s Jarmilou tam nebyly. Tuším, že hlavním důvodem mohly být určité konflikty mezi zpěvačkami a kapelníkem,“ napsal zpěvák.

„Naposledy jsme Káju viděla na oslavě jeho osmdesátých narozenin a moc mi chybí. Ale myslím, že tam nahoře má denně s klukama velký koncert,“ řekla Blesku zpěvačka, která se dnes věnuje hlavně malování obrazů.

Video
délka: 04:10.88
Video se připravuje ...

S Gottem jsem před jeho smrtí řešila malování, vzpomíná Vlasta Kahovcová. Luboš Procházka, Elmer Carvalho

Fotogalerie
49 fotografií