Půvabná moderátorka Lucie Křížková, jejíž tvář je pevně spjatá s pořadem Sama doma, svou kariéru začínala coby modelka. Bylo jí pouhých osmnáct let a pyšnila se svým rodným příjmením Váchová, když se jí podařilo zvítězit v Miss České republiky. Od té doby se stihla vdát, porodit dvě děti, synka Davida (10) a dceru Lolu (6), a rozloučit se s manželem, jenž je aktuálně ve vězení – jachtař David Křížek (50), jemuž řekla své „ano“ v ruce 2009, byl odsouzen za tunelování Metropolitního spořitelního družstva.

Každopádně však 12. dubna, tedy v den výročí své výhry v Miss, sdílela Lucie na sociální síti sérii fotek s popiskem „20 let. Ne, na těch fotkách nejsem dvacetiletá, ale fotky vznikly přesně před dvaceti lety,“ uvedla u nich. Na snímcích je zachycena během soutěže krásy před dvěma desítkami let – tehdy ji do soutěže Miss ČR 2003 přihlásili její přátelé z gymnastického oddílu. Podle oficiálních údajů měřila při soutěži 178 centimetrů, vážila 59 kilogramů a její míry byly dokonalých 90-60-90.

Video
Video se připravuje ...

Extrémně štíhlá Lucie Křížková: Jak se udržuje v kondici? Markéta Reinischová, Elmer Carvalho

Do finále postoupila jako vítězka semifinálového kola Miss Západní Čechy. Soutěž proběhla 12. dubna v Brně, a i když největší sympatie veřejnosti patřily Kláře Medkové (39), dnes Kováčové, která získala titul Miss sympatie a Miss televizních diváků, u poroty ji porazila usměvavá brunetka Lucie Váchová. Ta se v ten den stala patnáctou Miss České republiky – a ruku na srdce, od té doby se zase tolik nezměnila. Vlastně by se dalo říct, že je dnes ještě půvabnější než v době, kdy vybojovala korunku.

Na tom se shodují nejenom její fanoušci, jichž má jenom na instagramu více než 74 tisíc, ale i kolegyně z modelingové branže – třeba Tereza Kadeřábková (32), Jitka Boho (31), Kateřina Průšová (39), Aneta Vignerová (35), Veronika Kašáková (33) či Taťána Kuchařová (35). „20 let?!“ zhrozila se Iveta Lutovská (39), která se stala Českou Miss v roce 2009 – tedy před 14 lety. „Luci, to snad není možný. Měly bychom s Markét (Divišovou, dnes Fuxovou, pozn. red.) udělat nějaký vzpomínkový večer,“ reagovala na fotky Kováčová.

Fotogalerie
54 fotografií