Lucie Křížková, která v roce 2003 získala korunku Miss ještě pod svým dívčím příjmením Váchová, je v dosti nezáviděníhodné situaci. Její manžel, známý jachtař David Křížek (50), si aktuálně odpykává ve vězení trest za podílení se na vytunelování kampeličky Metropolitní spořitelní družstvo. Za mřížemi si krátí čas velice kreativně - mezi každodenními telefonáty s manželkou a měsíčními návštěvami celé rodiny se věnuje kreslení.

Je tedy nadaný nejenom sportovně, ale i výtvarně. Napsal a ilustroval dětskou knížku Plavba snů a pravidelně rovněž posílá domů působivé obrázky, jimiž těší i své děti. S modelkou má rovnou dvě, synka Davida (v květnu 11) a dcerku Lolu (6). Mezi motivy, co se na jeho dílech často opakují, jsou například lodě, volání po svobodě s hashtagy #freedom nebo portréty jeho nejbližších.

A právě ty jsou nejdojemnější - jako třeba ten poslední, s nímž se Křížková pochlubila na sociální síti. Brunetku uvádějící oblíbený pořad České televize totiž zachycuje jako anděla.

Video
Video se připravuje ...

Moderátorka Sama doma Lucie Křížková v roce 2017 mluvila o třetím dítěti: Musím si ho vybojovat! David Turek, Jan Jedlička

„Z dnešní pošty… Jen jestli si mě David moc neidealizuje,“ uvedla Lucie skromně v popisku malůvky, na které jí manžel přisoudil veliká bílá křídla. „Věřím, že ne,“ ujistila ji modelka Veronika Kašáková (33), s níž souhlasili i další fanoušci Křížkové. Působivý obrázek ocenily svými „lajky“ i jiné slavné dámy - třeba modelka Kateřina Průšová (39), moderátorka Ester Janečková (50) či herečka Denisa Pfauserová (34).

Fotogalerie
71 fotografií