Matku svého manžela, architekta Vladimíra Boučka (67), měla herečka nesmírně ráda. Smrt Věry Boučkové (90), která zemřela loni v listopadu, proto nesla opravdu těžce. Když jí ale o pár týdnů později zemřela maminka, kunsthistorička Milena Freimanová (†96), naprosto ji to sejmulo.

Dlouhověkost v rodině

„Maminku milovala, byla s ní v neustálém kontaktu a často ji navštěvovala v Praze na Pankráci, kde stará paní bydlela,“ dozvěděl se deník Aha! od sousedů v Písku, kde má Veronika s manželem vilku. Hereččina maminka už delší dobu trpěla Alzheimerovou chorobou, do poslední chvíle ale byla soběstačná a dokázala se o sebe postarat. „Potom, jak už to bývá, to šlo ráz na ráz. Dožila se ale krásného věku. Oni mají Freimanovi dlouhověkost v rodině dědičnou. Veroničina babička se dožila sto čtyř let!“ konstatoval náš zdroj.

Vnučky plakaly

Odchod paní Mileny se hodně dotkl i vnuček Terezy (36) a Markéty (30), které má Veronika s prvním manželem, kameramanem a režisérem Jaroslavem Brabcem (68). „Měly babičku moc rády a pohřeb pro ně byl – stejně jako pro jejich mámu – krutý,“ pokračovali v Písku. A na adresu Mileny Freimanové ještě řekli: „Byla to skvělá, inteligentní ženská. Byla kunsthistorička a pracovala jako odpovědná redaktorka v Odeonu, kde redigovala knihy...“ Herečka na dotazy Aha! nereaguje, momentálně má být s manželem v zahraničí.

Dcera legionáře

Milena Freimanová byla i autorkou dvou knih. První nese název Povědomí tradice v novodobé české kultuře – Doba Bedřicha Smetany. Ta druhá je skutečným deníkem jejího otce, který upravila a vydala pod názvem Přísaha – Deník legionáře Ladislava Preiningera. Ten byl za svou činnost v odbojové organizaci Obrana národa 1. řijna 1941 zastřelen nacisty.

Mlčí i starší sestra

Kromě Veroniky měla Milena ještě starší dceru Annu Freimanovou (72), která působila mj. u prvního českého prezidenta Václava Havla (†75) coby tajemnice. Ani ona se nechce k úmrtí maminky vyjadřovat.

Video
délka: 02:40.96
Video se připravuje ...

Veronika Freimanová: Jsem koncipovaná na delší tratě. Hana Höschlová, Elmer Carvalho

Fotogalerie
24 fotografií