Středa 29. května 2024
Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand
Oblačno 21°C

Český Belmondo, Julia Robertsová i Angelina Jolie! Kdo má v ČR své dvojníky?

/
 • Český Belmondo, Julia Roberts i Angelina Jolie...
  Aktualizováno - 18. března 2024 ● 10:33
  19. března 2023 ● 05:00

  Česká kotlina je sice poměrně malá, najde se tady ale kde co! Dokonce i Angelina Jolie, Brad Pitt nebo James Dean... Že se vám to nějak nezdá? Podívejte se sami!

 • 1.

  Český Jean-Paul Belmondo

  Když se řekne Jean-Paul Belmondo (†88), spoustě Čechů se okamžitě vybaví Jiří Krampol (85). Pro české diváky jsou zkrátka nerozluční. Aby taky ne... Krampol Belmonda nadaboval ve více než 30 filmech a v některých i několikrát po sobě. Právem proto získal přezdívku „český Belmondo“.

  Mladý Jiří Krampol

  Jean-Paul Belmondo.

   

  Video
  Video se připravuje ...

  Jiří Krampol nejen o novém dokumentu: O Hance, pocitu samoty i svých filmech Petr Macek, Lukáš Červený

 • 2.

  Česká Marilyn Monroe

  Vnadná blondýnka Miluška Bittnerová (46) si přezdívku „česká Marilyn Monroe“ vysloužila hlavně díky své fyzické podobnosti. Podobně jako hvězda filmu Někdo to rád horké se totiž pyšní plnými ženskými tvary a krátkou, načechranou blonďatou hřívou. Posuďte sami! 

 • 3.

  Český Leonardo DiCaprio

  Přezdívku „český Leonardo DiCaprio“ získal mladý model Oliver Průcha (21). Vítěz soutěže Pure Model 2018 nápadně připomíná hvězdu Titaniku v jeho mladých letech. Zda se mu také podaří vybudovat si tak úspěšnou kariéru, to je zatím ve hvězdách. 

  Oliver Průcha

  Titanic

   

  Video
  Video se připravuje ...

  Oliver Průcha David Turek

 • 4.

  Česká Julia Robertsová

  V případě herečky Julie Robertsové (56) máme české zástupkyně hned dvě. Jednou z nich je Hana Vagnerová (41), která má podobně jako Julia velmi výrazný úsměv, jiskru v oku a zrzavou hřívu. 

  Široký úsměv a zrzavé lokny má i Denisa Nesvačilová(32), a tak je titul „česká Julia Robertsová“ někdy přisuzován i jí. Denisa dokonce pro časopis Vlasta nafotila sérii fotek, na kterých pózuje v jedné z nejslavnějších rolí Robertsové – jako prostitutka Vivian z Pretty Woman. 

 • 5.

  Česká Angelina Jolie

  Při pohledu na unikátní rysy herečky Angeliny Jolie Voightové (48) se skoro nechce věřit, že by se u nás přece jenom našla nějaká její dvojnice... Je tomu ale skutečně tak! Říká si Colette Jadore (30) a netají se tím, že nápadníky musí doslova odhánět. 

  „S pozorností se setkávám, kamkoli a kdykoli se hnu, a hlavně mužská populace mě pořád uhání. A co se týče žen, tak ty mě nemají v lásce...,“ svěřila se před časem Blesku. 

  Ze své podoby se slavnou herečkou si dokonce udělala i živobytí. „Dělala jsem už řadu rozhovorů a byla jsem hostem na akcích k propagaci nové hry Lary Croft. A také jsem teď začala pracovat s anglickou agenturou, co je zaměřena na dvojníky,“ nastínila tehdy Colette.

 • 6.

  Český Brad Pitt

  Když už Angelina, tak i Brad Pitt (60)! Model Jakub Kochta (29) soutěžil v roce 2019 v soutěži o Muže roku, kde skončil stříbrný. Po svém úspěchu letěl reprezentovat naši zemi do Polska na Mister Supranational, kde se jako první Čech probojoval do nejlepší dvacítky. Na pohledném mladíkovi ale jeho fanoušky upoutala především podobnost s hollywoodským hercem Bradem Pittem. 

  Bývalý hokejista se rozhodl ze své podoby vytěžit maximum a u svých příspěvků používá hashtag #CzechBradPitt, tedy český Brad Pitt.

   

 • 7.

  Český Elvis Presley

  Za „českého Elvise“ vždy platil talentovaný zpěvák Karel Zich (†55). Za přezdívkou stálo jeho charisma i příjemný baryton, který mu umožnil odehrát tisíce koncertů a zazpívat nejrůznější hudební žánry. 

  Zichův hlas byl tomu Elvisovu natolik podobný, že v sedmdesátých letech naprosto pobláznil jisté americké studentky, které navštívily jeho koncert. Presleyho měl koneckonců rád a často ho hrál a zpíval. V roce 1999 dokonce nadaboval jeho postavu pro seriál Červený trpaslík... Věčné srovnávání ho ale nikdy netěšilo. 

 • 8.

  Česká Salma Hayeková

  K „české Salmě Hayekové“ někteří přirovnávají herečku Mahulenu Bočanovou (56). Co za to může, je nasnadě: obě slavné dámy v sobě mají uhrančivou sebejistotu a jistou fyzickou podobnost – ostré rysy v obličeji, tmavé obočí a hustou hřívu havraních vlasů. 

   

 • 9.

  Česká Uma Thurmanová

  Hvězdu kultovního snímku Pulp Fiction nebo krváku Kill Bill Umu Thurmanovou (53) by v Česku klidně mohla hrát Ivana Chýlková (60). Obě jsou hodně vysoké – zatímco Thurmanová má 180 cm, Chýlková dokonce 185 cm. Kromě toho se pyšní podobnými rysy a jistou trochu autoritativní noblesou. 

 • 10.

  Český James Dean

  A v neposlední řadě je tady „český James Dean“. Ano, i toho máme! Český model Jan Doseděl (30) míří do světa velkého modelingu, kde zaujal rysy připomínajícími hollywoodskou ikonu Jamese Deana (†24).

  Rodák z Mostu, mezi jehož kamarádky patří Petra Němcová (44) i Taťána Kuchařová (35), se čím dál častěji prosazuje u světových značek, jako je Levis, Loréal nebo YSL, a mihl se i ve filmu AnthropoidJamie Dornanem (41).

  Video
  Video se připravuje ...

  Nespoutaný James Dean miloval rychlost, zabil se v pouhých 24 letech. Svět přišel o velký talent i sexy idol Videohub

 • 11.

  Galerie

  Na všechny fotografie se podívejte do naší galerie. 

   

  Fotogalerie
  399 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 11

ELLA Průšová: Krampol a Belmondo? Belmondo nebyl vyžírka, lemlp, ani se neožíral, neurážel staré lidi a hlavně, se nevnucoval! Nikomu nestrkal "svá" ohraná elpíčka, to byl fajn chlap! Nikdy se nenechal zaskakovat kaskadérem! Krampol, čím starší, tím hnu-sněj-ší! 😨

(14. 04. 2024 16:40)

jasnynazor: Ta verze Angeliny Jolie bude asi legrace ne ? Kouká jak de.bil

(18. 03. 2024 10:54)

Jan Reichardt: Belmonda původně namluvil Jan Tříska.

(21. 03. 2023 11:18)

Komando: A co třeba hlasový dabing? Pusťte si Belmonda v originále. Má hlásek jak buzizi. Krampol to vylepšil.

(20. 03. 2023 19:44)

Rooza: 👍👍

(20. 03. 2023 00:22)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud

Dnešní horoskopy