A mrzelo ho, když jednou musel dát bubeníkovi padáka za prostořekost. Janiš totiž Slavíka nesmírně urazil, a kdyby si to Karel Gott nechal líbit, ztratil by veškerý respekt.

„Říkali jsme mu Frajírek. Typický chalan ze Slovenska s vreckovým nožíkom vždy při sobě, živelný, přímočarý, měl skvělý charakter a byl to báječný muzikant,“ řekl Blesku saxofonista Felix Slováček (78). Ze své kapely ho nakonec ale musel vypoklonkovat sám Mistr. Jak byl ten Frajírek přímočarý, tak z něho při jedné debatě, když oslavovali jeden obrovský úspěch, vypadlo: „Karle, viděl jsem v životě hodně čů*áků, ale takovýho, jako jseš ty, teď mám před sebou poprvé!“

Posílený alkoholem

Byl samozřejmě jako všichni notně posílený alkoholem, ale rozbalil to před celou kapelou, a to se neomlouvá. Přehnal to. „Já jsem ho ale měl moc rád. Byl to můj velký kamarád. Naposledy jsem ho viděl před rokem, když jsem zasedal v porotě v soutěži big bandů v Pardubicích. Přijel tam s příbramským big bandem. Vůbec jsem Frajírka nemohl poznat, viděl jsem ho ale tuze rád, škoda ho,“ komentoval Slováček smrt bubeníka, který u Gotta působil.

Janiš hrál i s Pilarovou, Urbánkovou, Bobkem a do roku 1989 účinkoval v Semaforu. V posledních letech hrál v Příbramském big bandu.

Video
Video se připravuje ...

Gott 

Fotogalerie
34 fotografií