V krásných modrých šatech od sourozenců Ponerů si od malého synka odskočila Eva Perkausová. „Malého hlídá maminka, už ho hlídala několikrát a jde to. Už jsme si několikrát takhle vyšli a bylo to úplně v pohodě. Je to skvělé, že máme takovouhle obrovskou pomoc. Ještě kojím, tak dneska pít nebudu, nechci malého kojit ještě šampaňským,“ prozradila moderátorka, která to umí s manželem Ivanem Heckem na parketu pořádně rozjet.

Zároveň prozradila, že vynesla šperky ALO Diamonds v hodnotě necelé 3 miliony korun. „Sama bych si je nemohla dovolit. Mám tu ale bodyguarda, manžela, tak se nemusím o ně snad bát,“ řekla Hecko Perkausová. Moderátorka vynesla náhrdelník za 1 310 000Kč, prsten s centrálním kulatým diamantem za 435 000Kč, úzký diamantový prsten za 120 000Kč a široký diamantový prsten za 214 000Kč. 

Zatím si užívá mateřskou dovolenou, ale s televizí Prima už má dohodnutý termín, respektive měsíc, ve kterém by se měla vrátit na obrazovky. „Těším se moc. Nemohla bych být bez práce. Myslím, že pro Soňu Porupkovou se určitě najde vhodná pozice, je to skvělá moderátorka,“ dodala Eva. 

Jako už poněkolikáté přišla se svou sestrou modelka Karolína Mališová ve sněhově bílých šatech ve tvaru mořské panny. „Zase jsem vytáhla svou sestru, jak nečekané. Nemám k tomu co dodat, asi to tak bude. Přítel by se tu možná necítil komfortně. Jsem šťastná a zamilovaná, divím se, jak je to krásné i po tak dlouholetém vztahu. Jsem za to strašně ráda, že jsme spolu už 11 let, jsem nejšťastnější, co jsem kdy byla. Od doby, co jsem dostudovala vysokou školu, jsme se sestěhovali,“ prozradila modelka, kterou obléklo sesterské duo Poneři. 

Lesk a třpyt Česko-Slovenského plesu si nenechal ujít ani slavný hlasatel Saša Hemala se svou manželkou. „Tančím jen v sebeobraně, ale jinak žena nedá, tak myslím, že nějaký ploužáček dáme,“ řekl nám Hemala. 

Kde je živo, tam je Felix Slováček. Ten byl na plesu i pracovně, ale hlavně se těší na zábavu. „Budu hrát, budu tančit, vždyť je to ples, já jsem skvělej tanečník, bude skvělá hudba, takže myslím, že neodolám. Proto jsou ty plesy tak krásné, jsou tu krásné ženy a krásné róby, no a my chlapi máme jen smoking,“ svěřil se saxofonista. 

Na otázku naší reportérky, kde je Dáda, odpověděl velmi jasně. „Dáda je pořád nějaká nemocná, nevychází z domu, nevím, co to má. Já kolem ní běhám a nic mi není,“ vysvětlil Slováček, který se rozhodl, že bude pařit až do snídaně. 

Letošní dress code byl black and white black tie a proto mnozí zvolili černé nebo bílé slavnostní róby. Nepřehlédnutelná byla Andrea Verešová, která je pravidelným hostem. „Šaty mi šila Janka Pištějová, už je to moje dvorní návrhářka. Původně to měl být overal, ale bylo by to těžší jít na toaletu, nakonec jsme zvolily toto. Šperky mám z obchodního domu Gismondi a jsou v hodnotě 4,5 milionu Kč. Mám je pojištěné a mám tu i ochranku na ně, která se tu někde pohybuje. Plesy si vybírám a pro mě je tenhle nejoblíbenější a vždy tu potkám velmi známých ze Slovenska, které jsem dlouho neviděla,“ prozradila nám modelka, která byla celá postříbřená a vypadá jako zářivá hvězda. 

V černobílé kombinaci dorazil i manželský pár Patrik Eliáš a jeho manželka Petra Voláková. Šaty měla od české značky Aname. „Myslím, že to daly dohromady vkusně a božsky,“ pochválil hokejista své ženě její elegantní róbu. 

Ve zlatém třpytu dorazila spisovatelka Bára Nesvadbová, kterou doprovodila kamarádka. „Šaty mám od Táni Kovaříkové. Nevěděla jsem, co na sebe, tak snad se to povedlo. A šperky jsou ve velké, hodně velké hodnotě, tak snad je dnes neprotancuju,“ prozradila. Zároveň přiznala, že je z takových velkých událostí nervózní, její kamarádka na to ale vymyslela parádní trik. Nejen, že tu nervozitu pokusí rozbít sklenkami alkoholu, ale poradila jí i něco víc. „Kamarádka mi už vzala nějaké kapky na dobrou náladu, myslím, že to bude dneska drogovej rauš,“ vtipkovala Nesvadbová, když jí naše reportérka upozornila, aby to nakonec nepřekombinovala. 

Mezi drahými róbami jednoznačně vyniknul herec Jan Komínek. „To je sokolovský kroj, jsem členem Sokola a hrdě se k nim hlásím. Myslím si, že je to jedna z největších československých organizací a Česko-Slovenský ples je jednoznačná událost, na kterou je myslím vhodné si vzít kroj,“ řekl herec, který je členem Sokola už mnoho let. Doprovod mu protentokrát dělal důstojník hradu, který mu chtěl ukázat takovou událost. 

Devátým ročníkem Česko-Slovenského plesu provázela herečka Michaela Maurerová společně s Vladem Kobielským. „Myslím, že nic neprozradím, když řeknu, že budeme tančit na letošním plese jako první,“ pochlubila se Blesku moderátorka večera. Svým tancem tak zahájili slavnostní večer. 

Jen co se hosté blýskli ve svých luxusních róbách a špercích na červeném koberci, pomalu se začali usazovat v hlavním sále Obecního domu. Králce po 19. 30 ples oficiálně začal. Na hosty už čekala slavnostní večeře, v jiných sálech byly navíc připravené rauty z českých a slovenských surovin a hrála se cimbálovka. Všichni přítomní si letos víc, než kdy jindy, připomněli 30 let od rozdělení Československé republiky. 

Fotogalerie
123 fotografií