Herečka a účastnice reality show Survivor je celoživotně štíhlá a sportovně zdatná, přesto se celý život potýká s nepříjemnými dotazy.

Doma ji nutili do jídla a ve škole se jí posmívali, že je příliš hubená, plochá, kostnatá. Lidé v jejím okolí si mysleli, že má anorexii nebo je nemocná. Bára v důsledku toho trpěla hypochondrií, stahovala se do sebe, trápily ji deprese. Pomohl jí úspěch v práci i to, že začala docházet na terapii.

Body shaming je forma šikany, se kterou se setkala asi většina z nás. A většinu z nás zranila a následky si neseme po celý život. Ale ten je přeci o rozmanitosti, dobrodružství, poznávání a lásce. Kdybychom byli všichni stejní, byla by to stereotypní nuda. Navíc, nikdo nemá právo soudit naši postavu, nebo rozhodnutí. Nikdo totiž nevidí do naší duše a zkušeností,“ tvrdí herečka. 

Video
Video se připravuje ...

Hvězda Slunečné Bara Jánová se s tím nemaže: Nový přítel, rozchod a nový přírůstek! Markéta Reinischová, Aleš Brunclík

Dnes se již s psychickými potížemi, vyvolanými šikanou, vyrovnala. O tom, co na vlastní kůži zažila, chce mluvit, protože chce co nejvíce zviditelňovat téma body shamingu, šikany a posměchu kvůli tělesným proporcím.

Věří, že tím pomůže dalším mladým lidem, kteří mají v současné době podobné problémy hlavně kvůli sociálním sítím a nevhodným poznámkám, které musí často vyslechnout i od svých nejbližších.

13. komnatu Báry Jánové Česká televize odvysílá 14. února. 

Fotogalerie
21 fotografií