Survivor Česko & Slovensko se v roce 2023 objeví na televizních obrazovkách už podruhé. V současné podobě se Survivor, založený na celosvětově populární předloze z USA, vysílá od roku 2022. V Česku soutěž vysílá televize Nova, na Slovensku pak Markíza. Diváci si rovněž budou moci jednotlivé díly pustit i na online platformě Voyo.

Soutěžící v Survivor Česko & Slovensko 2023

O jménech účastníků reality show Survivor 2023 zatím není jasno. Televize Nova odtajnila jména všech 20 soutěžících. Těmi jsou:

Survivor Česko & Slovensko 2023

Soutěž Survivor Česko & Slovensko 2023 znovu zavede dva týmy soutěžících složených z celebrit i běžných lidí opět do Dominikánské republiky. V tamní divoké přírodě si budou účastníci sami muset vybudovat přístřeší, rozdělat oheň a zajistit si jídlo a vodu.

Moderátor Survivor Česko & Slovensko 2023

I druhou řadou soutěže jako moderátor provede Ondřej Novotný, zkušený moderátor a promotér Oktagonu.

Pravidla Survivor Česko & Slovensko 2023

Reality show Survivor 2023 má i svá pravidla. Některá jsou unikátní pro českou a slovenskou verzi, další ovšem zavedli už tvůrci americké předlohy tak, aby ochránili zdraví hráčů a zároveň jim zabránili v podvádění.

Týmová imunita

Stejně jako před rokem a stejně jako v zahraniční předloze budou na začátku roku soutěžící rozděleni do dvou týmů. Ty se mezi sebou budou utkávat o týmové imunity. Neúspěšný tým následně bude muset vybrat dva své členy, kteří se v duelu utkají o to, kdo zůstane v soutěži a kdo vypadne.

Individuální imunita

Poté, co bude v týmové fázi vyloučena polovina soutěžících, se oba kmeny sloučí do jednoho. Až do finále se soutěží o individuální imunitu, která vítězi zajistí, že nemůže být na kmenové radě vyloučen.

Skrytá imunita

Kromě imunit, které lze vyhrát v jednotlivých soutěžích, lze najít i symbol skryté imunity. Hráč, který jej najde, jej může následně zahrát na kmenové radě a zrušit tak všechny hlasy pro svou osobu.

Vyřazovací duely

V Survivor Česko & Slovensko nemusí rozhodnutí kmenové rady pro soutěžící znamenat okamžitý konec v soutěži. Kmenová rada totiž vybírá dva soutěžící a ti se mezi sebou následně utkají o to, kdo soutěž reálně opustí.

Další pravidla Survivor Česko & Slovensko 2023

Kromě toho se soutěžící musí držet i pravidel, která vymysleli už tvůrci americké předlohy. Tyto pravidla brání soutěžícím podvádět, chrání jejich zdraví a chrání i přírodu, země, kde se soutěž natáčí.

Pravidla, která vedou k okamžitému vyloučení hráče:

 • Je zakázáno nabízet podíl na hlavní výhře
 • Mimo výzvy je zakázáno násilí mezi hráči
 • Hráči se musí řídit zákony státu, ze kterého jsou, i státu, kde se natáčí

Další pravidla:

 • Soutěžící nesmí na kmenové radě hlasovat pro sebe, odmítnout hlasovat, nebo na radu nepřijít
 • Soutěžící musí ukázat, pro koho hlasují, na kameru
 • Soutěžící nesmí okrást druhý kmen
 • V případě zranění rozhoduje o pokračování soutěžícího lékařský tým

Finále Survivor Česko & Slovensko 2023

Poté, co ve hře zůstanou poslední tři hráči, nerozhodují už o svém dalším osudu navzájem. O celkovém vítězi soutěže rozhodne rada složená z vyřazených členů soutěže.

Cena v Survivor Česko & Slovensko 2023

Vítěz soutěže si kromě zážitků a vědomí, že je schopný přežít na vlastní pěst v divočině, odnese i 2 500 000 Kč.

Kde sledovat Survivor Česko & Slovensko 2023

Survivor Česko & Slovensko je společným počinem české televize Nova a slovenské televize Markíza. Nové díly tak diváci uvidí na jejich obrazovkách. Kromě toho bude soutěž možné sledovat i online na platformě Voyo.

Premiéra Survivor Česko & Slovensko 2023

První díl druhé série Survivor Česko & Slovensko 2023 si mohou diváci pustit na streamovací platformě Voyo už 25. ledna 2023. O den později zde pak přibude i druhý díl. Další díly přibudou o týden později.

Online premiéry jednotlivých dílů

 • 1. díl: středa 25. ledna 2023
 • 2. díl: čtvrtek 26. ledna 2023
 • 3. díl: středa 1. února 2023
 • 4. díl: čtvrtek 2. února 2023

Ti, kdo se chtějí na soutěž koukat v televizi si budou muset počkat až do února. První díl se na obrazovkách objeví až 1. února a druhý jej bude následovat o den později.

Televizní premiéry jednotlivých dílů

 • 1. díl: středa 1. února 2023
 • 2. díl: čtvrtek 2. února 2023

Video
délka: 01:50.44
Video se připravuje ...

Do Survivora dorazil šéfkuchař Jan Punčochář! TV Nova