Survivor Česko & Slovensko se v roce 2024 objeví na televizních obrazovkách už 27. února, nejprve na Voyo, později také na Nově. V současné podobě se Survivor, založený na celosvětově populární předloze z USA, vysílá od roku 2022. V Česku soutěž vysílá televize Nova, na Slovensku pak Markíza.

Soutěžící v Survivor Česko & Slovensko 2024

O jménech účastníků reality show Survivor 2024 zatím není jasno. Do nové řady se přihlásilo téměř deset tisíc zájemců, ze kterých jich bylo vybráno přes osm set, kteří se zúčastnili castingových kol. Museli projít čtyřměsíčním castingem, který prověřil jak jejich fyzickou a psychickou odolnost, adaptabilitu, šikovnost, ale i kreativitu poradit si v nečekaných situacích. Jména soutěžících ale zatím nebyla odtajněna, mluví se ale také o několika celebritách, a to konkrétně tato:

Ornella Koktová

David Vitásek z Love Islandu

Samuel „Pirát“ Krištofič - zápasník

Survivor Česko & Slovensko 2024

Soutěž Survivor Česko & Slovensko 2024 znovu zavede dva týmy soutěžících složených z celebrit i běžných lidí opět do Dominikánské republiky. V tamní divoké přírodě si budou účastníci sami muset vybudovat přístřeší, rozdělat oheň a zajistit si jídlo a vodu.

Moderátor Survivor Česko & Slovensko 2024

I druhou řadou soutěže jako moderátor provede Ondřej Novotný, zkušený moderátor a promotér Oktagonu.

Pravidla Survivor Česko & Slovensko 2024

Reality show Survivor 2023 má i svá pravidla. Některá jsou unikátní pro českou a slovenskou verzi, další ovšem zavedli už tvůrci americké předlohy tak, aby ochránili zdraví hráčů a zároveň jim zabránili v podvádění.

Týmová imunita

Stejně jako před rokem a stejně jako v zahraniční předloze budou na začátku roku soutěžící rozděleni do dvou týmů. Ty se mezi sebou budou utkávat o týmové imunity. Neúspěšný tým následně bude muset vybrat dva své členy, kteří se v duelu utkají o to, kdo zůstane v soutěži a kdo vypadne.

Individuální imunita

Poté, co bude v týmové fázi vyloučena polovina soutěžících, se oba kmeny sloučí do jednoho. Až do finále se soutěží o individuální imunitu, která vítězi zajistí, že nemůže být na kmenové radě vyloučen.

Skrytá imunita

Kromě imunit, které lze vyhrát v jednotlivých soutěžích, lze najít i symbol skryté imunity. Hráč, který jej najde, jej může následně zahrát na kmenové radě a zrušit tak všechny hlasy pro svou osobu.

Vyřazovací duely

V Survivor Česko & Slovensko nemusí rozhodnutí kmenové rady pro soutěžící znamenat okamžitý konec v soutěži. Kmenová rada totiž vybírá dva soutěžící a ti se mezi sebou následně utkají o to, kdo soutěž reálně opustí.

Další pravidla Survivor Česko & Slovensko 2024

Kromě toho se soutěžící musí držet i pravidel, která vymysleli už tvůrci americké předlohy. Tyto pravidla brání soutěžícím podvádět, chrání jejich zdraví a chrání i přírodu, země, kde se soutěž natáčí.

Pravidla, která vedou k okamžitému vyloučení hráče:

  • Je zakázáno nabízet podíl na hlavní výhře
  • Mimo výzvy je zakázáno násilí mezi hráči
  • Hráči se musí řídit zákony státu, ze kterého jsou, i státu, kde se natáčí

Další pravidla:

  • Soutěžící nesmí na kmenové radě hlasovat pro sebe, odmítnout hlasovat, nebo na radu nepřijít
  • Soutěžící musí ukázat, pro koho hlasují, na kameru
  • Soutěžící nesmí okrást druhý kmen
  • V případě zranění rozhoduje o pokračování soutěžícího lékařský tým

Finále Survivor Česko & Slovensko 2024

Poté, co ve hře zůstanou poslední tři hráči, nerozhodují už o svém dalším osudu navzájem. O celkovém vítězi soutěže rozhodne rada složená z vyřazených členů soutěže.

Cena v Survivor Česko & Slovensko 2024

Vítěz soutěže si kromě zážitků a vědomí, že je schopný přežít na vlastní pěst v divočině, odnese i 2 500 000 Kč.

Kde sledovat Survivor Česko & Slovensko 2024

Survivor Česko & Slovensko je společným počinem české televize Nova a slovenské televize Markíza. Nové díly tak diváci uvidí na jejich obrazovkách. Kromě toho bude soutěž možné sledovat i online na platformě Voyo.

Premiéra Survivor Česko & Slovensko 2024

První díl druhé série Survivor Česko & Slovensko 2024 si mohou diváci pustit na streamovací platformě Voyo už 27. února 2024.

Video
Video se připravuje ...

Do Survivora dorazil šéfkuchař Jan Punčochář! TV Nova