Influencerka Laduška se kromě sociálních sítích objevila i v televizi, když na Primě účinkovala v reality show Like House a Like Haf. Dívku jen na Instagramu sleduje přes 234 tisíc lidí, které pravidelně krmí vším, co se jí zrovna děje. Jak ale informoval web Extra.cz, svého tátu Dalibora Horu (47) nedávno ukázala vůbec poprvé... 

Seděl za zabití bratrance

Svou roli v tom může hrát i pohnutá rodinná historie. Rodinu Horových z Bystřice nad Pernštejnem totiž před 16 lety postihla obrovská tragédie, při které zemřel Daliborův bratranec Petr Hora (†29). A právě Dalibor byl následně odsouzen za jeho zabití. 

Jak tehdy informoval Žďárský deník, ani ne třicetiletý Petr byl 10. března 2007 nalezen v nočních hodinách bez známek života s prostřeleným srdcem. Poslední, kdo mladíka viděl živého, byl jeho o dva roky starší bratranec Dalibor. 

„Chvíli jsme hráli hry na playstationu a já si šel poté lehnout. Když jsem se probudil, viděl jsem, jak Petr leží na zemi. Hned jsem šel k němu a začal mu dávat masáž srdce a umělé dýchání. Pak přijeli přivolaní lékaři,“ vypověděl tehdy Hora. 

Video
Video se připravuje ...

V LIKE HOUSE zasahoval policista! Jedna ze soutěžících omdlela! FTV Prima

Verze se rozcházejí

Své tetě a matce Petra Marii Horové ovšem tvrdil něco úplně jiného. „Týden po pohřbu Petra jsem Daliborovi psala, ať za mnou přijde. Po městě šly totiž fámy, že si to syn způsobil sám. Dalibor za mnou přijel a říkal mi, ať těm řečem nevěřím, že to byla nehoda. Prý šel na záchod a uviděl na komodě v chodbě zbraň. Chtěl ji uklidit, ale když ji bral, spadla mu, a když ji chytal, vystřelila,“ řekla tehdy u soudu se slzami v očích.

Synovci prý nejprve chtěla odpustit... „I takové nešťastné náhody bohužel k životu patří. Měla jsem ho opravdu ráda. Ale teď, když to všechno popírá, se na něj nemůžu ani podívat,“ plakala. 

Rozkoly v rodině

Soudkyně Ilona Moučková podle Deníku následně poslala Dalibora Horu na čtrnáct měsíců do věznice s dohledem a na pět let mu zakázala držení střelné zbraně. 

„Je to hrozně nízký trest, a navíc v tak mírném vězení. Nakonec ho stejně pustí za dobré chování po půlroce domů,“ soptil tehdy Petrův otec a Daliborův strýc Jiří Hora. Tragédie prý navíc rozvrátila celou rodinu. „Vztahy v naší rodině jsou čím dál horší. Když mají příležitost, akorát nám nadávají,“ podotkl. 

I když se jeho příběhy rozcházely, Dalibor Hora do poslední chvíle trval na své nevině. „Byli jsme si strašně blízcí. Měl jsem ho rád. Hrozně mě mrzí, co se stalo a jak to všechno pokračuje. Já ho ale opravdu nezabil,“ hájil se. 

Laduška se k tragické kauze nikdy veřejně nevyjádřila, soudě podle společných fotografií s úsměvy od ucha k uchu se ale zdá, že si je s otcem blízká a mají spolu dobré vztahy.

Fotogalerie
66 fotografií