Ernesto, premiéra vaší nejnovější hry Vy nejste žena, pane! v Divadle Radka Brzobohatého je za vámi a mě zajímá, jaké jsou vaše bezprostřední pocity?

Řekl bych, kdybych se teď nípal ve svých pocitech, že jsou veskrze dobré. Ještě si poslechnu, co o tom říkají ostatní, ale já z toho mám radost. I když ta hra končí tak, že já končím poměrně smutný.

Ale zase vdaný. Čímž bych tedy nechtěla těm, kteří to ještě neviděli, příliš prozrazovat.

Ano. Moc dobře jsem tam nedopadl. Takže můžu působit smutně, ale mám dobrou náladu.  

Máte nějaký předpremiérový rituál, který dodržujete?

Asi ani moc ne.

Býváte ještě někdy před premiérou nervózní?

Bývám právě. Ale snažím se nebýt. Takže si snažím představovat, že to žádná premiéra není a jdu normálně do práce. Hrát jako normálně. Protože tréma může, když je v malé míře, pomoct. Když je jí člověk plný, může ale ledacos pokazit.  

Významnou část závěru hry jste strávil v dámských podpatcích. Jaké to pro vás je na nich nejen stát, a chodit ale také běhat? 

Čekal jsem to daleko horší. Snažím se držet na špičkách. Pobíhám v nich proto, že mám pocit, že je to legrace a postava, kterou hraji, na nich ještě moc chodit neumí. Asi kdybych měl jít opravdu elegantně, dalo by mi to zabrat. Ale tím, že se na nich jako učím, mi to nepřijde tak hrozné. Nohu jsem si ještě nezvrtnul.

To mě právě zajímá, jestli se vám třeba i během zkoušení nepřihodilo nějaké zranění jako vyvrknutý kotník nebo bolavé koleno?

Dávám na to pozor, aby se to nestalo. Doufám, že se to nestane. Chodím proto po špičkách.

Vaše postava má velmi nečekaný vývoj. Na samém začátku stojí za zápletkou seznamování se po internetu. Využil jste vy někdy v osobním životě služeb internetových seznamek?

Ne, to já nikdy nevyužil. Mě zaprvé v mládí bavilo lovit normálně naživo. A zadruhé jsem se poměrně brzy usadil a už jsem nic takového nevyhledával.    

 

Když ne internetové seznamky, co vy a sociální sítě a kontakt s fanoušky skrze ně? Jak jste na tom?

Dá se říct, že blbě. Já jsem spíš takový voyeur. Poměrně dost na to koukám na ten facebook. Nic moc tam nepíšu, ale podívám se, co si myslí ostatní.   

V současné době je o něco populárnější síť instagram. Jste jen na facebooku, nebo i na instagramu rád sledujete ostatní?

Já mám radši facebook, ale instagram také už nějaký ten rok mám, protože mi říkali, že je to potřeba. Tak mi ho jedna kolegyně zřídila. Druhá kolegyně tam teď se mnou něco přidala a furt jsem tam s ní někde. Neumím to ale ani moc ovládat. Když se mi tam objeví něco nového, tak se na to podívám, jinak ale s instagramem ještě moc nekamarádím.

Co takzvané stories tedy příběhy, které z profilu zmizí za čtyřiadvacet hodin, děláte je někdy?

Ne, nedělám. Zatím to nedělám, možná někdy začnu.

Video
Video se připravuje ...

Ernesto Čekan 2 Kisa Císařová, Lukáš Červený

Když se vrátím k představení. Scéna, která vyvolala mimořádný ohlas, byla ta, když jste si s jednou z postav chatovali a byl to vlastně sex po zprávách. Máte i ve svém životě zkušenost s takovým lehce peprným internetovým dopisováním?

Možná po esemeskách jsem někdy něco napsal, ale moc ne. Já radši z očí do očí.

Stala se vám někdy obligátní chyba a omyl, že byste se překlikl a odeslal takovou zprávu někomu jinému, než jste zamýšlel? Třeba osobě se stejným křestním jménem ale jiným příjmením? 

Ne, že bych si spletl jméno, ale že jsem odeslal něco někomu jinému, to se mi asi stalo. Ale ne nějakou takovou pikantní věc.

Kdybyste měl závěrem pozvat diváky k vám do divadla na hru Vy nejste žena, pane!, na co byste je nalákal?

Myslím si, že je to sranda. Zároveň to má myšlenku, která se bude hodně lidem líbit. Ke konci už to taková sranda není, a to je taky pěkné.

Hru Vy nejste žena, pane! napsal Karel Janák. Jaké je pro vás ztvárňovat dávno zesnulé klasiky versus současné žijící autory, kteří zachycují události a problémy dnešní doby? Je v tom pro vás nějaký rozdíl?

Ano, řekl bych, že ano, že v tom nějaký rozdíl je. Když jsme tady hráli Cyrana, je to ve verších, a přece jen se to trochu víc deklamuje než takováto civilní hra. Jinak si ale myslím, že člověk do toho musí jít srdcem, rozumem a přirozením a pak to nějak vypadá.   

Fotogalerie
35 fotografií