V průběhu noci se vkrádá do nejrůznějších obydlí na území hlavního města. Proč to dělá? To zůstává otázkou i pro policisty, kteří po muži ve věku zhruba mezi 55 až 60 lety pátrají. Proto, aby si hmotně přilepšil, to totiž nejspíše nebude. Jen „někdy i odcizí bagatelní věci nebo finanční hotovost,“ uvádí policejní mluvčí Jan Rybanský.

„K vloupání došlo především v noci nebo časných ranních hodinách v tzv. spících domech, tedy tam, kde obyvatelé domu byli uvnitř a spali,“ pokračuje mluvčí, který zároveň naráží na podivnou „libůstku“ hledaného, jež hraničí s voyerismem. „Z kamerových záznamů je zcela evidentní, že přítomnost lidí neznámému nevadí. Sleduje spící obyvatele. Je zaznamenán případ, kdy podezřelý dokonce seděl na posteli vedle devítileté dcery majitele domu v jejím dětském pokojíčku, zatímco ona spala a nic netušila.“

Případů je několik

Smejčení hledaného si občas všimli i obyvatelé domu, kteří ještě nespali. V takovém případě se před nimi zamkl, posléze prchl. Případů, kdy se takto muž sám „pozval“ k někomu cizímu přes noc, evidují policisté celkem sedm. „Dokonce byly zjištěny případy, kdy se podezřelý vloupal do stejného domu hned dvakrát během jednoho roku,“ uvádí mluvčí.

Muž pajdá

Jelikož se dotyčného zatím nepodařilo vypátrat, obrací se policisté s prosbou o pomoc na veřejnost. „Pokud podezřelého poznáváte nebo máte informace, které by vedly k jeho ztotožnění, kontaktujte prosím linku 158,“ žádá Rybanský. Podezřelým by měl být postarší muž, vyšší mohutnější postavy, hladce oholený a s prošedivělými vlasy. „Výrazným markantem je pak napadání na pravou nohu. Měl by hovořit česky, ale jeho slovní projev nebyl zaznamenán v takové míře a kvalitě.“ Pro případ dopadení a odsouzení mu hrozí až tři roky vězení.

Video
délka: 01:21.04
Video se připravuje ...

Policisté pátrají po muži s podivnou zálibou. V noci se vkrádá lidem do domu a pozoruje, jak spí. Poznáváte ho? Policie České republiky

Fotogalerie
4 fotografie