Středa 31. května 2023
Svátek slaví Kamila, zítra Laura
Jasno 23°C

Nejsilnější okamžiky rozloučení s Ladislavem Trojanem (†90): Slzy, krátké smíření i vulgarity!

/
 • Poslední rozloučení proběhlo v kostele sv. Ignáce
  23. prosince 2022 ● 05:00

  V pražském kostele sv. Ignáce se včera rodina, kolegové i přátelé rozloučili s hereckým bardem Ladislavem Trojanem (†90). Poslední žijící hrdina ze seriálu Tři chlapy v chalupě zemřel 18. prosince, odešel klidně, ve spánku.

  S Ladislavem Trojanem se přišla rozloučit celá řada hereckých osobností, Jaroslav Satoranský (83), Eliška Balzerová (73), Martin Myšička (52), Jiří Macháček (56) i režiséři Jiří Strach (49) a Jan Hřebejk (55).

   

 • 1.

  Bratři u oltáře

  V kostele samozřejmě nemohli chybět synové zesnulého herce. Byli to navíc právě oni, kdo o úmrtí herce informoval. „Dnes nad ránem zemřel náš milý táta, herec Ladislav Trojan. Odešel ve spánku, v klidu a míru. Úsměv měl na tváři do poslední chvíle,“ uvedli v neděli ráno na sociálních sítích jeho synové, producent Ondřej (62) a herec Ivan (58). 

  A společně stanuli i před oltářem v průběhu posledního rozloučení se svým tatínkem.  „Táta byl čestný člověk a pro nás s bráchou velkou inspirací. Je čas na smíření se s tvým odchodem, je čas také oslavit tvůj úžasný život. Máváme ti a měj se tam pěkně," prohlásil Ondřej. Ivan zase zmínil tatínkovu dobrosrdečnou povahu, díky níž ho měli všichni rádi. „V Městských divadlech pražských si dávají malého Trojánka, malý fernet pojmenovaný po tátovi. Tak si ho dnes na něj dejte,“ vyzval smuteční hosty.

   

   

 • 2.

  Zarmoucení vnuci

  "Je mi moc líto, že se dědeček nedočkal Vánoc,” řekl Blesku vnuk Trojana Josef a v ruce nesl obří kytici. Josef přišel společně se svým bratrem Františkem a v jejich tvářích se zračil hluboký smutek.

   

   

 • 3.

  Klára Trojanová

  Do kostela sv. Ignáce dorazila i Klára Trojanová, aby se rozloučila se svým tchánem, byť její manželství momentálně prochází krizí a s manželem Ivanem Trojanem žijí odděleně. Zesnulý Ladislav Trojan do poslední chvíle věřil, že jeho synovi se podaří manželství zachránit. Jestli se to ale podaří, je zatím ve hvězdách.

  Klára přišla do kostela sama, schovávala se v péřové bundě s kapucí přes hlavu a zřejmě díky problémům v osobním životě se vyhýbala jakémukoliv kontaktu s médii. „Jděte do pr..le,“ vykřikla dokonce. Ivan Trojan už v kostele byl, na místo dorazil s předstihem v doprovodu svého bratra Ondřeje.

 • 4.

  Na chvíli spolu

  Překvapením se pak stal fakt, že i přes nemalé problémy v manželství se Ivan a Klára Trojanovi dokázali v kostele posadit vedle sebe, a důstojně se tak rozloučili s milovaným členem rodiny. 

 • 5.

  Odchod zadním vchodem

  Smuteční hosté začali opouštět kostel kolem 15. hodiny. Rodina se ale ještě zdržela a se zesnulým hercem se rozloučili jen v okruhu těch nejbližších. U fotografie, která byla umístěna před oltářem, položili květiny a zapálili svíčky.

  Posléze bočním vchodem kostel opustili. Ivan šel sám, Klára také, před ní jejich dva synové a Ondřej s manželkou Bárou. Bylo zřejmé, že na jejich rozchodu se nic nezměnilo...

 • 6.

  Galerie

   

  Fotogalerie
  89 fotografií

  Video
  délka: 02:01.60
  Video se připravuje ...

  Ladislav Trojan – vynikající český herec a otec dvou významných kumštýřů Videohub

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 6

mazd: Klára to řekla hezky a příliš slušně...

(23. 12. 2022 10:25)

Pollo: Víc vykřičníků by to chtělo, burane. Rodiče na Tebe a Tvůj kulturní rozhled musejí být hrdí. Stejně jako rodiče autora tohoto článku. Otravovat na pohřbu pozůstalé a pak řešit jejich manželství v článku o pohřbu je fakt hodno génia. 🤮

(23. 12. 2022 10:02)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
Video se připravuje ...
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy