Radka Třeštíková má z manželství s fotografem Tomášem Třeštíkem (44) dceru Elu (9) a syna Jonatána (7). Jak asi každý rodič moc dobře ví, výchova dětí s sebou přináší i pěknou dávku stresu a někdy je potřeba opravdu rychlých reakcí.

Třeštíková se o tom zase jednou přesvědčila na vlastní kůži, když s malým Jonatánem z papíru sestavila model katedrály do školy. Nejprve sdílela rozjařené video natáčené starší Elou, na němž se synem radostně tančí a u toho ve vzduchu mává papírovou katedrálou. Možná ji ale měla raději nechat bezpečně ležet na stole…

Následujícího rána se totiž svěřila se zážitkem, který jí pořádně zvedl hladinu adrenalinu. Dvojnásobná máma zastavila před školou na blikačkách, protože jinde už nebylo místo; jinak by musela objet celý blok a děti by přišly pozdě do školy. „Nemůžou pořád chodit pozdě,“ vysvětlila.

„Vyházíš je ven i s aktovkama a začneš v rychlosti slepovat střechu u katedrály, protože dítě brečí, že to bylo blbě slepený, s tím se dá asi souhlasit, za mnou troubí rozčileně další řidiči, co už stojí v křižovatce, ale ono je důležitý tu střechu nalepit zpátky,“ napsala na sociální síti.

„Dejchej, sprav to, ty demente, a vyzmizni odsud, ostatní lidi maj taky práci a za minutu zvoní,“ popsala své myšlenky během stresové chvíle. Pak se ale naklonila i věž a dítě se dožadovalo nápravy. Mezitím na ni křičeli řidiči, ať uhne. Policista stojící u přechodu na spisovatelku mával, ať konečně odjede, protože blokuje cestu. Autorka knih Bábovky nebo Dobře mi tak se svěřila, že v tu chvíli měla chuť zařvat STOP a všem se omluvit.

„Já při sexu myslím na ledacos, ale obvykle ne na to, že budu muset umět během dvou vteřin opravit kus katedrály. Tak vám to píšu, abyste na to trochu mysleli vy. Katedrála. Není zač,“ vzkázala všem, kteří se oddávají milostným radovánkám.

Video
Video se připravuje ...

Backstage: Radka Třeštíková pro časopis Moje psychologie Videohub

Fotogalerie
95 fotografií