Hvězda Ordinace a autor Gastromapy Lukáš Hejlík se s fanoušky podělil o nevšední zážitek. Herec, který na obrazovkách pravidelně ztvárňuje lékaře, se teď pro jednou stal naopak pacientem – bohužel tím opravdovým. Hejlík na svém instagramu, který sleduje přes 187 tisíc lidí, popsal, jak jeho zkušenost vypadala.

Do nemocnice ho přivedla nepříjemná bolest na hrudi, která ho trápila dva dny. Po konzultaci s lékařem proto vyrazil na urgentní příjem Fakultní nemocnice Motol. „Dopředu jsem s nimi konzultoval, jestli mám, nebo nemám chodit... Přijel jsem po svých a byl v pořadníku,“ vysvětloval na sítích s tím, že si byl dobře vědom toho, že na urgent míří i opravdu těžké případy. Na lůžku, které uvolnil, ho koneckonců vystřídal příjem z vrtulníku...

„Tím, že jsem nebyl v žádném těžkým stavu, na příjem jsem si počkal, to je úplně pochopitelný. Bylo zajímavý sledovat ten proces přijímání lidí, každej s něčím jiným v různý vážnosti. Uvnitř pak úplně profi přijetí. Je mazec, jak promakaný máme zdravotnictví. I když to nebyla hala jak v Ordinaci, byl to pro mě vlastně zážitek,“ svěřil se herec, který v seriálu hraje MUDr. Jáchyma Kalinu. 

Náhled na práci opravdových zdravotníků v něm pak vyvolal pořádnou dávku pokory. „Jako komparzista jsem zíral na velký natáčení. A fakt teda obdiv všem zdravotníkům, jsem rád, že si na to v té Ordinaci jen hraju,“ dodal a prozradil, že ze všech šesti možných diagnóz mu nakonec naštěstí určili tu nejpřívětivější. 

Herec patří mezi slavné nadšence do gastronomie, a tak nemohly chybět otázky na nemocniční stravu.Těšíme se na recenze z kantýny. To je teprve zážitek. Brzy vyzdravte, Lukáši! Kryjeme vám záda,“ vzkázal mu například lékař Marek Dvořák, kterého na instagramu sleduje více než 185 tisíc lidí

Hvězda Ordinace ale přiznala, že na kantýnu tentokrát nedošlo. „Říkal pan doktor, že kdyby neměl fofr, tak mě tam vezme... Díky za konzultaci, Máro,“ poděkoval ještě doktorovi, který mu zřejmě ohledně závažnosti jeho zdravotního stavu poradil. 

Video
délka: 02:42.96
Video se připravuje ...

Lukáš Hejlík přiznal: Na svou hereckou roli stále čekám! Markéta Reinischová, Elmer Carvalho

Fotogalerie
74 fotografií