O Andree Kalivodové Dagmar Pecková řekla, že ji vyhodili z Národního divadla, protože neumí zpívat, což se později ukázalo jako nepravdivá informace. Také ji pomluvila, že měla pletky s bývalým předsedou vlády Jiřím Paroubkem. Když se jí pak Daniel Hůlka zastal, schytal to od Peckové taky.

Když vyšla nová deska 4 Tenorů, tedy seskupení Pavla Vítka, Mariána Vojtka, Jana Kříže a Michala Bragagnola, Pecková zaútočila i na ně. „Tohle teď vydává Supraphon! Co furt nějakej Smetana. Kýč nade vše,“ napsala na svůj facebookový profil.

A toho už měl akorát tak dost jejich zakladatel Janis Sidovský.

Pravdou je, že paní Dagmar Pecková, na rozdíl od sólistů 4 Tenorů, nemá žádné vysokoškolské vzdělání v oboru muzikál, ani, na rozdíl od sólistů 4 Tenorů, za poslední čtvrtstoletí nehrála v žádném světově uznávaném muzikálovém titulu. Projekt 4 Tenoři stojí na hudbě z muzikálů, filmů a na skladbách hitmakera Karla Svobody. Kluci zpívají skladby Bernsteina, Morriconeho, Lloyd Webbera a dalších globálně uznaných autorů s českými texty pánů Borovce, Vrby nebo Prostějovského. Nikdy jsme nepředstírali, že jde o operní projekt, to si paní Pecková, možná kvůli nedostatku vzdělání, prostě popletla,“ vyjádřil se Sidovský na sociální síti.

4 Tenory tvoří muzikáloví sólisté, kteří v oboru muzikál opakovaně obdrželi cenu Thálie nebo na ni byli nominováni (Marian Vojtko, Pavel Vítek a Jan Kříž), Michal Bragagnolo je navíc sólista opery Národního divadla v Praze. Všichni hráli a dosud jsou obsazováni do světově uznávaných titulů, jako jsou Bídníci nebo Fantom opery, Honza Kříž dokonce opakovaně účinkoval v A obsazení muzikálu Ples upírů na německých scénách od Berlína přes Hamburk až po Stuttgart. Společně zpívali pod vedením dvorního dirigenta Andrey Bocelliho, Maestra Marcella Roty, s Českým národním symfonickým orchestrem a od ledna začínají spolupráci s Filharmonií Bohuslava Martinů,“ dodal Sidovský ve svém prohlášení. Čtveřice zpěváků mu pak děkovala, že se jich zastal.

Video
délka: 02:08.76
Video se připravuje ...

Pohonné hmoty zlevňují! Zelenskyj naléhá na OSN. A válka operních hvězd Bára Horáková, Lukáš Červený, Reuters

Fotogalerie
21 fotografií