I když loni byla ze slavičího trůnu sesazena Lucie Bílá (56), její šance na návrat jsou znovu obrovské. Konkurenci má ale velkou. Ewa Farna (29) by jistě ráda opět obhájila loňské premiérové zlato, dalšími ve hře jsou Eva Burešová (29), Lucie Vondráčková (42) či Monika Absolonová (46), která má za sebou po pracovní stránce velice úspěšný rok.

Více než výsledky letošního hlasování jsou střeženy snad jen české korunovační klenoty, a tak o letošních vítězích lze zatím jen spekulovat. Netuší je zatím ani moderátoři pořadu Ondřej Sokol (51) a Aleš Háma (49).

„Ty diváci uvidí v několika doslova šílených kostýmech a jen opravdu odvážný umělec si něco podobného vezme na sebe,“ prozradil Blesku zdroj ze zákulisí. Oba pánové během večera několikrát vymění černé smokingy za komické, ale i tématické kostýmy.

Televize Nova vůbec slibuje velkou show. „Český slavík jsou prestižní ceny a slavičí jubileum si zaslouží velkolepou oslavu. Jsem rád, že se nám podařilo pozvat největší osobnosti nejen z kulturního světa. Velmi si vážím toho, že přijdou olympijští vítězové Bára Špotáková a Ester Ledecká, herecké legendy Jiřina Bohdalová a vlastně každý, kdo na Slavíku vystoupí, patří ke špičce ve svém oboru,“ sdělil kreativní producent a režisér Pepe Majeský.

Všichni tři loňští Slavíkové, tedy Marek Ztracený, Ewa Farna i kapela Mirai, zvítězili poprvé v kariéře.

Proč Háma se Sokolem? Nejsou sterilní!

Volbu moderátorského dua Aleš Háma – Ondřej Sokol odůvodňoval Majeský už loni, a to těmito slovy: „Vyzkoušel jsem si je v Tváři a podle mě tvoří silnou dvojici s podobným smyslem pro humor, jaký je mi blízký. Vidím v nich záruku, že to nebude sterilní zábava.“

Šedesátiletou historií ankety provede Tereza Pergnerová (48). Ta se po delší pauze vrací na scénu, a to rovnou jako spolumoderátorka. Bývalá hvězda Esa už soutěž uváděla v roce 1997 a tentokrát ji čekají rozhovory se zpěváky ze zákulisí.

Video
délka: 01:03.24
Video se připravuje ...

Český slavík 2022 už brzy na Nově! Potřebuje Pergnerová rady Hámy a Sokola? TV Nova

Fotogalerie
219 fotografií