Se skoliózou Cibulková bojuje už od útlého dětství. S nástupem školní docházky se ale problémy hodně zhoršily. „Nevydržela jsem sedět, byl pro mě problém usedět ty hodiny ve škole. Naši mi pak koupili takovou klekačku, abych u stolu, když píšu úkoly, aspoň trochu seděla rovně,“ svěřila se herečka.

V deseti letech pak přišla diagnóza – těžká skolióza! A holčička dostala nevzhledný korzet až ke krku. „To mi vadilo v období dospívání, kdy nabíráte sebevědomí a zajímáte se o kluky. Byla jsem uvázaná do něčeho, za co se stydíte a co je vám nepříjemný. Nesnášela jsem to,“ popsala otevřeně náročné mládí.

V šestnácti letech jí lékaři doporučili operaci, tu ale musela odmítnout. Hlásila se totiž na DAMU a po operaci by se celý rok nemohla hýbat. „Fyzicky a psychicky si přijdete zdraví, jasně, že to bolí. Nepřijdete si, že byste měli jít na operaci, která by se nemusela povést, a znamenalo by to, že se nebudete hýbat,“ vzpomínala. 

Hvězda seriálů Ordinace v růžové zahradě 2 nebo Sestřičky Modrý kód si tehdy dokonce z úst doktorů vyslechla, že zřejmě nikdy nebude schopná donosit dítě. „Lékaři mi řekli, že je tam samozřejmě risk, že to nevyjde, ale že pokud operaci neabsolvuji, mohu se rovnou rozloučit s představou, že bych někdy vůbec měla děti, protože je s takovou páteří prostě neunosím,“ prozradila.

Tato prognóza se ale naštěstí nepotvrdila. Cibulková má s manželem Tomášem Pavelkou (51) dceru Magdalenu a syna Matyáše, které se jí nakonec podařilo na svět přivést přirozenou cestou.

V herectví i v životě jí prý hodně pomáhá fyzioterapie. Bolesti ji stále trápí každý den, když ale denně cvičí, zvládá fungovat prakticky normálně. „Skolióza vyžaduje silnou vůli a velkou disciplínu,“ shrnula svou životní výzvu.

Video
Video se připravuje ...

Cibulková o seriálu Sestřičky: Pikantní scénář? Žádný problém! FTV Prima

Fotogalerie
117 fotografií