Už čtyři roky říká zámek Osečany „pane“ Matěji Stropnickému a jeho partnerovi Danovi. Koupili ho za 12 milionů v dezolátním stavu a pomalu ho dávají dohromady. 

Zámek má 27 místností, ale žijeme v jedné, která je zrekonstruovaná. Provizorní kuchyň máme na chodbě, kde nikdo nikdy není sám, protože stále u sebe máme jednu ukrajinskou rodinu. V první vlně nás tady žilo 21, teď už jen asi sedm. Jestli to někdy dáme dohromady, si nejsem jistý, jde to pomalu, ale děkuji veřejnosti, že má o zámek zájem, navštěvují ho a navíc i naše divadelní představení,“ svěřil se Blesku bývalý politik a herec. 

Topíme v kachlových kamnech dřevem z parku, který zároveň dáváme dohromady. Jak ho roky nikdo neudržoval, tak je zarostlý neudržovanými stromy, aspoň máme čím topit a vlastně v téhle době drahých energií si nestěžujeme,“ usmívá se Matěj, který s hercem Danielem Krejčíkem žije pět let a stal se i kmotrem jeho knižní prvotiny Nadělení, příběhy kluka ze zámku

Video
délka: 04:20.67
Video se připravuje ...

Matěj Stropnický: Co řekl na rozvod táty Martina s Žilkovou? Markéta Reinischová, Elmer Carvalho

Když Dan přišel s nápadem, že napíše knihu o našem živobytí na zámku, měl jsem docela nahnáno, co všechno v ní bude, ale po pár stránkách jsem ho nechal psát s tím, že si to celé přečtu, až to bude hotové, a musím přiznat, že mě poslední třetina dostala, je to silné a dojemné, jsem na něj pyšný,“ netají se Stropnický. Na křtu nechyběla Matějova mladší sestra Františka, která během křtu zazpívala. 

A jak se na jejich zámecké dobrodružství dívá otec Matěje Martin Stropnický (65)?

Fandí nám, v létě u nás byl, a dokonce viděl i naše představení,“ pochlubil se herec, který okolo rozvodu svého táty s Veronikou Žilkovou (60) opatrně našlapuje. „Moc bych si přál, aby rozvod proběhl rychle a v klidu, ale vím, že se to nestane. Víc se k tomu nechci vyjadřovat.“  

Fotogalerie
56 fotografií