Jiří Bartoška přišel s kratičkým ježečkem, který působil dojmem, jako by mu právě dorůstal po nějaké další chemoterapické kůře. Ještě v létě na festivalu ve Varech přitom nosil delší účes s fešáckou patkou! Naštěstí jde ale jen o sestřih, který si vynutil jeho nový pracovní projekt. Právě totiž pro platformu Voyo.cz s režisérem Peterem Bebjakem (52) natáčí třídílnou minisérii s pracovním názvem Matematika zločinu. 

Ztvárňuje v ní soudního znalce a biochemika. „Baví mě to velice! Člověk zná příběh, který je pravdivý, a poté sleduje, jak dalece je kvůli dramatičnosti přepracován a přepsán,“ prohlásil Bartoška o své roli. „Peter Bebjak je strašně pohodový, má výborný štáb, takže vše jde rychle,“ dodal Bartoška. Poslední klapku proto očekávají do poloviny prosince.

Podle skutečnosti Matematika zločinu je inspirovaná skutečným příběhem, kdy muž pyká za smrt mladíka v nočním klubu neprávem kvůli chybnému posudku biochemika Krause (= Bartoška) a bojuje o obnovu procesu. Štáb natáčí v reálných lokacích, např. ve vazební věznici Praha Pankrác, či za plného provozu na pražském letišti Václava Havla.

Video
Video se připravuje ...

Jiří Bartoška na zakončení MFF KV: Na konci rozhodují vteřiny! Markéta Reinischová, Honza jedlička

Na festivalu ve Varech ještě měl svoji typickou stříbrnou hřívu. V roce 2015 na Českém lvu byl kvůli léčbě rakoviny mízních uzlin  zcela bez vlasů.

Fotogalerie
34 fotografií