„Tohle mělo být to nejšťastnější období našich životů. Místo toho přišel tvrdej pád do hluboký propasti, tak hluboký, že i když mám pocit, že už víc na dně být nelze, za chvilku spadnu ještě hlouběji,“ oznámila na sociální síti Affašová a podrobně popsala, co se stalo.

S partnerem se jim narodilo miminko, ale bohužel zemřelo. „Ze 17. na 18. v noci jsem přestala cítit pohyby miminka, přestalo mu tlouct srdíčko. Den před oficiálním termínem porodu, 18. 10. večer, jsem po vyvolávání nakonec přirozenou cestou porodila našeho přenádhernýho syna Matyáše Donutila, 3130g, 50cm. Bez dušičky.“

Brunetka se teď snaží se smutnou zprávou vyrovnat. „Matyáš byl do poslední chvíle naprosto zdravej. Nikdo neví, co se mohlo stát,“ popsala. V příspěvku také přemítala, jak musí být krásné dostat po porodních bolestech odměnu v podobě té velké lásky mezi maminkou a dítětem. „Tohle já jsem nezažila… jen bolest – hlavně tu duševní. Pociťuju tak silnou, palčivou a drásající bolest každou vteřinu svý existence, každý nadechnutí, že bych nikdy v životě tohle nepřála zažít ani tomu nejhoršímu člověku na světě.“

„Mám pocit, že něco ve mně zemřelo a s tím naším miminkem odešel i kus mě,“ přiznala herečka. „Nejhorší je se probudit a zjistit, že to nebyl jen zlej sen, že v tom světe prostě musíte dál fungovat.“ Bohužel se spolu s partnerem teď musí se vším vypořádat.

Nebýt Martina, mojí životní lásky, největší opory a nejsilnějšího chlapa pod sluncem, nevím, zda bych to kdy dokázala zvládnout. Od začátku stál po mém boku, držel mě v náruči, držel mě za ruku, miloval mě, miloval nás, dodával mi sílu a odvahu to všechno zvládnout.“ Na dítě se těšili nejen oni, ale také Martinův otec Miroslav Donutil, pro něhož by se jednalo o první vnouče.

„Matyášek bude v našich srdcích už do smrti, bude pořád s náma, je a bude pořád stejně milovanej, pak se potkáme a budeme mu těma nejlepšíma rodičema. Mezitim nad náma bude držet ochrannou ruku, jako náš Andělíček,“ napsala ještě Sára, která věří, že jsou věci mezi nebem a zemí.

„My se teď budeme muset pokoušet jít životem dál a žít jak nejlíp dovedeme. A budeme to zkoušet znovu a líp. Jednou bude nějakýmu dalšímu děťátku, doufáme, Matyášek starším bráškou a bude ho zeshora hlídat,“ dodala mladá žena a uvedla také, že nemá ve zvyku takové věci zveřejňovat. Jenže kvůli tomu, že je známá, chtěla přece jen vše zveřejnit sama... Už jen kvůli tomu, jak citlivé je to téma. Dál ale není připravená o tom mluvit, a prosí proto o zachování soukromí.

Nezbývá než všem zúčastněným popřát hodně sil.

 

Video
délka: 04:19.60
Video se připravuje ...

Martin Donutil s přítelkyní Sárou Affašovou: Od té doby, co jsme spolu, nás rozdělují! David Turek

 

Fotogalerie
31 fotografií