„Předběžně jsme počítali s Hereckou asociací a že rozloučení bude v Praze,“ řekl Blesku muzikant Oldřich Bašus. Právě on za mimem, kterého proslavilo originální číslo se slepicí, chodil často do domova pro seniory, kde poslední roky žil. Byl u něj dokonce i 24 hodin před úterní smrtí. „Žádné jeho příbuzné jsem v domově nevídal,“ kroutí hlavou Bašus.

To kamarádi byli rozhodně čilejší, například Milan Drobný (77) či Zdeněk Podhůrský (63) v domově vystoupili pro místní seniory ještě 30. září. Proto přál kamarád Bašus Čejkovi důstojné rozloučení, kam přijdou kolegové, s nimiž v životě vystupoval.

Jarda o rodině a příbuzenstvu nemluvil, takže o praneteři Barboře Šenfeldové, která se za rodinu ozvala, ani nevěděl. „Mysleli jsme i na ostatky Jardovy maminky, protože měl její urnu do posledních chvil u sebe. Měli jsme za to, že budou uloženi spolu v hrobě Herecké asociace na Vyšehradě. Jaroušek by si to zasloužil. Rodina má ale svoje názory, tak to musíme respektovat,“ dodává Bašus posmutněle.

Pohřební služba na svých stránkách informovala, že Čejkův pohřeb proběhne příští pátek 21. října 2022 od 11:00 hodin v Opavě. Co bude s ostatky jeho maminky, to zatím není jasné…

Video
Video se připravuje ...

Zemřel mim Jaroslav Čejka (†86): Proslavil ho Chaplin a „slepice“. Videohub

Fotogalerie
41 fotografií