"S velkým zármutkem oznamujeme, že dnes ráno zemřel ve věku 86 let tanečník a mim Jaroslav Čejka. Poslední rozloučení proběhne na Městském hřbitově v Opavě, kde bude rovněž pohřben. Prosíme o respektování jeho památky a soukromí celé rodiny," oznámila jeho praneteř Barbora Šenfeldová.

Mim, kterého proslavilo napodobování slepice, dožil osamocen v domově důchodců, kde ho po malých kouskách ničily Parkinsonova a Alzheimerova choroba. A právě kvůli tomu byl léta upoutaný na lůžko. 

Jedinou společnost mu dělala urna s popelem jeho matky Marie Kohoutové, která v roce 2008 zemřela ve 104 letech. Na svou maminku byl velmi fixovaný a staral se o ni do konce jejího života, a tak její ostatky odmítl uložit do rodinného hrobu. 

Jaroslav Čejka celý život rozdával svými komickými převleky smích a bavil publikum svými pohyby. Na svém kontě má nejméně dvacet českých filmů, v nichž vystupoval. Kromě Pana slepice uměl skvěle napodobovat i zpěvačku Tinu Turnerovou. V roce 2007 získal cenu Thálie za celoživotní mistrovství v oboru tanec a balet.

Mezi jeho nejznámější filmy patří Kdyby tisíc klarinetů, Alibi na vodě, Revue v mlze, Pan Tau, Revue pro následníka trůnu nebo O princezně Jasněnce a létajícím ševci. 

VIDEO: Legendární mim Jaroslav Čejka: Ztrácel se v myšlenkách v domově důchodců!

Video
Video se připravuje ...

Legendární mim Jaroslav Čejka: Ztrácí se v myšlenkách v domově důchodců! David Turek, Jan Jedlička

Fotogalerie
30 fotografií