Zpěvačka se totiž s Čejkou přátelila a jeho číslo si domluvila pro pobavení přátel! „U Hanky se pořádaly úžasné večírky pro kamarády. Vítání jara, Mikuláš, vždycky se našel důvod. Jednou mě poprosila, abych přišel dřív, protože se domluvila s Jarouškem Čejkou, který bude překvapením večera,“ vzpomíná Hložek v knize Naprosto nezbytná Hana Zagorová, která vyšla loni ke zpěvaččiným 75. narozeninám.

Hanka a Standa byli pro každou legraci

„Já že mu pomůžu s kufrem s kostýmy, zamkneme ho v pokoji, aby tam náhodou někde předčasně nevlezl, a až bude čas, vyjde ven jako operní zpěvačka, nebo tak,“ popisuje zpěvák plán.

Ten ovšem nevyšel. „Jenže jak začali chodit lidé, úplně jsme na něj zapomněli! Vzpomněli jsme si až po dvou hodinách, kdy už se tam málem počural!“ dodává Hložek se smíchem.

Video
Video se připravuje ...

Zemřel mim Jaroslav Čejka (†86): Proslavil ho Chaplin a "slepice" Videohub

Pouze soukromé rozloučení

Zagorová zemřela 26. srpna, Čejka ji následoval v úterý 11. října. Přežil ji jen o 46 dní. Dožil v pražském domově pro seniory, kde ho ničila Parkinsonova a Alzheimerova choroba. „Poslední rozloučení proběhne na Městském hřbitově v Opavě, kde bude rovněž pohřben. Prosíme o respektování jeho památky a soukromí celé rodiny,“ oznámila za Čejkovu rodinu jeho praneteř Barbora Šenfeldová.

Fotogalerie
39 fotografií