„Mám potřetí... no kdo ví... covid,“ svěřila se na sociální síti herečka Bára Kodetová Šporclová, manželka slavného houslisty Pavla Šporcla (49) a dcera bohužel již zesnulého hereckého matadora Jiřího Kodeta (†67). „A možná i počtvrté... Ještě před pandemií dva měsíce respirační onemocnění... Za rok na to Delta, teď na jaře Omikron, a teď je to? Co vlastně?“ zamyslela se dáma, co rozhodně tuto chorobu nepodceňovala: „Mezitím jsem stihla očkování dvěma dávkami. Třetí a teď ani čtvrtou nestíhám...“

I na tom, že je nemocná, se ale se sympatickým nadhledem snaží hledat nějaké ty klady. „Jsem v izolaci a užívám si klid,“ zdůraznila například, a rovněž doufá, že coby člověk s prodělanou nemocí a tudíž plný protilátek pak zvládne listopad bez dalších ochoření, když si to „vybere“ teď. „Mám mít totiž tolik krásných koncertů!“ stýskala si při pohledu do diáře plného zajímavých akcí. „Kromě krásných představení v divadle bych také měla natočit videoklip k nové písní... a mnoho jiného,“ vypočítávala Bára smutně.

Video
Video se připravuje ...

Herečka Bára Kodetová zavzpomínala na tátu! Co jí Jiří Kodet naučil? Markéta Reinischová

„Tak teď ležím a nabírám síly... Opatrujte se všichni!“ popřála svým followerům. Přestože totiž média už tolik o počtech nakažených virem covid-19 neinformují, není pravdou, že by tato nemoc kolem nás vymizela. Naopak, čísla jsou čím dál vyšší a začínají být téměř alarmující - a bohužel, jak je vidět na Báře, ani vakcinace není vždy dostatečnou ochranou. 

Nezbývá proto nic jiného než jí popřát brzké uzdravení bez následného postcovidového syndromu, jenž zahrnuje například deprese, únavu, bolesti hlavy či zad a přetrvávající problémy s dýcháním.

Fotogalerie
53 fotografií