Po třech letech přiletěli Matuškovi do Česka a dlouho se tu neohřáli. Waldemar Matuška junior (45) v Praze pobyl přesně týden, a už je ve Švýcarsku. „Má tam dívku,“ prozradila jeho matka Olga Matušková (73).

Její syn žije v New Yorku, kde pracuje v oblasti počítačů a jejich programování. „Domů na Floridu ale jezdí často,“ poznamenala vdova po Waldemaru Matuškovi (†76).

Se svým současným manželem, bývalým ředitelem Semaforu Jiřím Plannerem (87), pobude v rodné zemi dohromady dva týdny. Do Česka přiletěli z USA především kvůli koncertu, který byl oslavou nedožitých 90. narozenin legendárního Slavíka z Madridu. V pražském Divadle Broadway se po devíti letech zase konečně viděla s Waldovým synem z prvního manželství Mirkem Matuškou (68).

„Bydlí v Hamburku a jsem moc ráda, že na ten koncert přijel. Neměli jsme ještě vůbec čas si popovídat. K tomu ještě dojde, než odletíme,“ komentovala Matušková. Mirek spojil koncert s výletem do Krkonoš, kde teď pobývá. Na horách totiž bydlí jeho syn, zvukař Matěj Matuška (42), s herečkou Janou Strykovou (43) a jejich osmiletým synem Jáchymem.

Waldovo pravnouče jsem viděla jen jednou, tak doufám, že to vyjde a sejdeme se všichni společně,“ přála si Olina. Jestli se i ona stane někdy babičkou a prababičkou, zatím neví. „To je ve hvězdách. Nevím, jak má Waldík ten vztah vážný. Zasnoubení rozhodně ještě nejsou, to bych věděla,“ je přesvědčená Matušková.

Když byla Olga za Waldou na Vyšehradském hřbitově, chtěla zajít i na hrob Hany Zagorové (†75). Od vdovce Štefana Margity (66) se ale dozvěděla, že urnu s popelem své milované manželky má stále doma. „Tak donesu na hrob alespoň květiny...“ plánuje Matoušková. Než junior odletěl, zašel na tátův hrob a dal mu tam některé květiny, jež dostali s mámou na koncertě.

Dožít chci na Floridě!

Olga přišla s velmi překvapivou informací během svého současného pobytu v rodné zemi. Bývalá manželka Slavíka z Madridu má totiž kromě amerického stále také české občanství. Stát ho zpěvačce a jejímu tehdejšímu muži ihned po emigraci za oceán sebral. „Po revoluci jsme ho na přímluvu prezidenta Havla dostali zpět, takže jsem i Češka. Ale dožít chci na Floridě,“ svěřila se zpěvačka. Ve středu ji čeká vystoupení s kapelou Waldovy Matušky v Liberci, ve čtvrtek pak zpívají v Kacanovech.

Video
Video se připravuje ...

To ne, říká o muzikálu o Matuškovi (†76) vdova! Připomíná si 10 let od jeho smrti Luboš Procházka, Aleš Brunclík

Fotogalerie
37 fotografií