Zavzpomínal na to zpěvák Martin France (53), který si ve filmu sice zahrál, ale jeho scéna byla vystřižena. Přesto to pro něj bylo natáčení s touhle partou zážitkem na celý život. „Jeden den nad ránem jsme se vraceli po celonočním tahu a zjistili, že ten den Helena slaví narozeniny. Tak jsme se v těch asi sedm hodin ráno vydali po vesnici, klepali na všechny dveře v Hošticích, jestli by nám nedali kytku ze zahrádky, a vážně se nám podařilo dát pro ni dohromady obrovskou kytici,“ prozrazuje, co předcházelo Lábusovu striptýzu.

„Když měla Helena dorazit, už jsme na ni čekali postavení ve špalíru. Přijela velkou volhou, se synem Jirkou, vystoupila, a já chvíli myslel, že se objevil velký, růžový bonbon. Někdo jí totiž řekl, že se profláklo, že má narozeniny, tak si oblékla růžový kostýmek, růžové lodičky a s takový apartní klobouček s krajkou. Jen jsme zírali, jak se na to vyfintila,“ popisuje známý zpěvák.

„Heleně jsme pogratulovali, ona poděkovala a řekla – Děti, slavit budeme až večer, teď do práce! A večer se v hospodě vážně bouchlo šampáňo. Jirka Lábus dal Heleně jako dárek striptýz. Jarka Kretschmerová mu ale během něj držela kolem beder ručník, aby toho zas až tak moc vidět nebylo,“ směje se dodnes.

Růžičkovou herci trávili čas i mimo natáčení. „Chodili jsme plavat do bazénu v Písku, který pro nás byl vyblokovaný. Do smrti nezapomenu, jak Helena s Jirkou Růžičkou skákali do bazénu šipku. Sice z nich byla vlna tsunami, ale samotný skok byla neskutečně elegantní. Maruška Tomsová z toho byla úplně hotová. Byli jsme spolu na kraji bazénu, ona měla vyčesané vlasy do takového drdůlku, a když tihle dva skočili, přehnala se nám přes hlavy vlna a bylo po účesu,“ dodává France.  

Kniha Slunce, seno k dostání u všech dobrých knihkupců a na webu ikiosek.cz

Kniha Slunce, seno...
Autor: Czech News Center

Fotogalerie
48 fotografií