Baletní mistr prožil s Haničkou Písničkou celkem 8 let. Dva roky spolu chodili, šest let byli manželé. Chtěli spolu dokonce adoptovat holčičku, měli v plánu starat se společně o dítě, tvořit rodinu. Není proto divu, že Harapes po smrti exmanželky cítí velkou ztrátu.

Bez rozloučení

Na otázku, zda přijde na zádušní mši za zesnulou zpěvačku do kostela svatého Tomáše na Malé Straně, kam to má ze svého malostranského bydliště opravdu »coby kamenem dohodil«, odpověděl prostřednictvím sms jen lakonicky: „Nemůžu.“ A nedorazil ani o den později na veřejné rozloučení s Hanou Zagorovou v Divadle Kalich.

Vytratil se

Harapes se omluvil i z oblíbené tradiční zahradní párty producenta Borka Severy (72), kterou si doposud nenechal nikdy ujít. „Úplně se vytratil ze společenského života,“ konstatoval jeden z účastníků slavnosti. „Jako by s Haničkou umřel i on...“ dodal posmutněle.

Video
Video se připravuje ...

Zdrcený Margita za rakví Zagorové: Poslední sbohem životní lásce David Turek, Elmer Carvalho

Svatba jako překvapení

Svatba Vlastimila Harapese a Hany Zagorové se odehrála v září 1986. A překvapila i jejich nejbližší. „Okolí jsme řekli, že je to oslava našich narozenin. Vlastík je Lev, mimochodem stejně jako Štefan, má narozeniny v červenci a já v září, takže byl důvod uspořádat společnou oslavu. Až na ní se ale naši přátelé dozvěděli, že jsou vlastně na svatbě,“ prozradila zpěvačka.

Tajemství růžových šatů

Na dveřích domu v pražském Podolí, kde bydlela Zagorová se Štefanem Margitou (66), se po zpěvaččině smrti objevily růžové šaty. Nikdo neví, kdo je na improvizované pietní místo plné svíček a květin dal. Shodou okolností připomínají právě dobu, kdy ještě byla Hanička s Vlastíkem. Zpívala v nich společně s tehdy ještě manželem písničku Jen pár dnů. Zazpívali si ji jako vzpomínku i na Harapesových sedmdesátinách před 6 lety ve Státní opeře, kam přišla Zagorka svému bývalému popřát. Nejen pro Štefana Margitu se zhroutil svět.

Kruté konce s adoptovanou Aničkou  

Lehce účelový sňatek Hanky a Vlastimila Harapese neměl happy end. I když oba manželé dostali do péče holčičku, čtyřletou Aničku, po půl roce o ni přišli. „Hanka měla kamarádku, musím říct příšernou ženskou, která měla s Aničkou pomáhat, dokud bude Hanka zpívat. Ona Hanka chtěla skutečně se zpíváním přestat. Jenže ta ženská někde bůhvíproč vyhledala babičku holčičky a ta o ni projevila zájem. Museli jsme Aničku vrátit do dětského domova a bylo to tehdy hodně kruté,“ vylíčil Vlastík Harapes v knížce Petra Macka Naprosto nezbytná Hana Zagorová.

Dojemná slova písničky Jen pár dnů (duet Hanky a Vlastimila) 

Ona: Dotknout se lásky znamená mít jen prst na spoušti

A její výstřel poraní, ale to se odpouští,

Dokud jsi blízko a Tvůj tep je toho důkazem,

Tak co tedy mi zbývá si přát.

On: Čekám Tě stále i když mám Tě ve svém náručí,

Tak tedy zůstaň, moje ústa Ti to poručí,

čím blíž jsme k zemi, tím víc já trpím závratí,

Tak co tedy mi zbývá si přát.

Ref: Jen pár dnů s Tebou být jen pár dnů

Jen pár dnů s Tebou být jen pár dnů.

Jen tak lhát si a snít, že ten zázrak je právě jen náš.

Jen pár dnů mě tu hýčkej a hlaď, když se pak rozejdem, no tak ať,

A když ne tak se vrať a pro lásku mou ztrať jen pár dnů.

Video
Video se připravuje ...

Vendula Pizingerová na rozloučení s Hankou Zagorovou: To, co vytvořila, zůstane David Turek, Elmer Carvalho

Fotogalerie
75 fotografií