Hana Zagorová odešla v pátek 26. srpna v 11 hodin. Zemřela v nemocnici na Karlově náměstí a Štefan byl do poslední chvíle s ní. I když věděl, že její zdravotní stav je kritický, byla to pro něj obrovská rána a posléze i pro veřejnost. 

Hani, lásko moje jediná. Děkuju ti za třicet krásných zamilovaných let! Na dnešní 11. hodinu už však nikdy nezapomenu. Strach, úplná beznaděj, že jsem tě navždy ztratil a že už nejsi a nebudeš. Návrat do prázdného bytu mě drásá. Koukám na tvé věci a každý krok mi tě tu připomíná. Miluju tě a navždy budu! Tvůj Štefan,“ napsal pár hodin po skonu manželky. 

Víkend strávil zařizováním posledních rozloučení, první v kostele sv. Tomáše se konalo 30. srpna, o den později druhé veřejné v divadle Kalich a večer byly ostatky zpěvačky odvezeny do krematoria ve Strašnicích. Urna bude uložena do rodinné hrobky na hřbitově na Vyšehradě. 

Video
délka: 05:27.32
Video se připravuje ...

Zdrcený Margita za rakví Zagorové: Poslední sbohem životní lásce David Turek, Elmer Carvalho

Zlomený vdovec truchlil s rodinou, příteli, ale doma v Podolí, kde šťastně s Hankou žili, je sám. A tak listuje alby, fotkami a vzpomíná na krásné chvíle. 

Nikdy nezveřejněné fotografie. Moc mi chybíš!“ je poslední vzkaz Margity na sociální síti. Na fotkách je zpěvačka rozesmátá, ať už na lodi s Blankou Matragi, nebo na koncertě s Lucií Bílou, Karlem Gottem, ale i jen tak na ulici... 

Je jasné, že pěvce bude odchod životní lásky dlouho bolet, tak aspoň žal utápí ve vzpomínkách. 

Video
délka: 01:32.84
Video se připravuje ...

Borhyová na posledním rozloučení se Zagorovou: Vidím ji na každém kroku... David Turek, Elmer Carvalho

Fotogalerie
137 fotografií