Novou uměleckou tvář získala zeď na Kampě v ulici U Sovových mlýnů. Podobiznu zesnulé devítinásobné Slavice Hany Zagorové zde namaloval český umělec Josef Rataj. Černobílou tvář pak všude okolo doplňují úryvky ze zpěvaččiných známých písní.

Pocta Haně Zagorové se tam během okamžiku proměnila v pietní místo, kam lidé chodí vzdát zpěvačce hold. Příznačnější by přitom byla nedaleká Lennonova zeď, které se od 70. let minulého století říkalo také Zeď nářků. Ta se totiž objevuje v jedné z tisíců Hančiných písní s příznačným názvem – Rande u Zdi nářků, která je v repertoáru zpěvačky výjimečná svým rockovějším pojetím.

„Moc vám všem děkuji! Ani nevíte, jak mi to pomáhá... Děkuji Vám za projevení úcty. Věřím, že by Hanka měla radost...,“ vyjádřil se k malbě na svém profilu Štefan Margita.

Druhá pieta u Hanky »doma«

Další místo, kde se lidé scházejí a pokládají svíčky a květiny za zesnulou zpěvačku, vzniklo před domem v pražském Podolí, kde společně se Štefanem Margitou (66) žili. A vypadá to, že to byl právě on, kdo pietu vytvořil. U vchodu do domu totiž visí  růžové tylové šaty ozdobené kvítky, podobné, které měla Zagorová v roce 1983 v tehdy oblíbeném hudebním pořadu Československé televize Hádanky s písničkou, kde zpívala jeden ze svých hitů s názvem Biograf lásky. U nich nechybí černobílá fotografie ze zmíněného vystoupení doplněná o romantické vyznání: „Byla jsi celý můj ŽIVOT!“

Poslední rozloučení s Hanou Zagorovou, která v pátek v Nemocnici na Karlově náměstí podlehla dlouhodobým zdravotním problémům spojeným s nemocí krve, se bude konat hned dvojí. „Jedno rozloučení bude soukromé v pražském kostele, druhé v divadle Kalich, kde Hanka hrála a kde bude premiéra Biografu láska,“ prozradil Nedělnímu Blesku vdovec Štefan Margita (66).

Fotogalerie
92 fotografií