Havlová tvrdí, že se jí ředitel scény snažil v hereckém souboru udržet. „Tomáš mě chvíli přemlouval, jestli si to nechci rozmyslet, protože jsem plnila sál, ale nakonec jsme se dohodli, že budu hostovat, dohrávat...“ prohlásila v pořadu Showtime bývalá první dáma.

„Nikoho jsem nikdy nepřesvědčoval, ani Dagmar Havlovou, ani Viktora Preisse, když se rozhodl odejít do důchodu. S paní Havlovou jsme se tehdy jen dohodli, že bude dohrávat svou roli v inscenaci Návštěva staré dámy,“ tvrdí ale v prohlášení pro novinky.cz Töpfer.

Havlová dokonce popsala, co jí k odchodu z vinohradského divadla přimělo. „Rozhodovala jsem se asi půl roku. Tam se to všechno obměnilo, odešli mí stěžejní kolegové – Danka Kolářová, Jirka Dvořák – a najednou jsem měla pocit, že bych měla odejít taky. Nostalgii necítím,“ prohlásila zcela otevřeně. Divadelním nabídkám se podle svých slov nebrání, což potvrzuje naše včerejší informace, že ji ředitel Jan Burian (63) láká do Národního divadla.

Rozdílné názory

Podle zdroje z vinohradského divadla neměla Havlová problém svůj kritický názor na změnu v souboru, z něhož v posledních letech zmizely velké hvězdy, říci. „Tomáš se jí snažil vysvětlit důvody změn, ale Dáša je nevzala. Měla na to jiný názor. Všem bylo jasné, že odejde,“ dodal náš důvěryhodný zdroj z divadla.

O tom, že Töpfer cítí po odchodu Havlové pachuť, svědčí i jeho úterní vyjádření pro ČTK, kdy zmínil i její věk, i když to nebylo potřeba. „Paní Havlová, které už bude sedmdesát let, se rozhodla na vlastní žádost ukončit svoji kariéru a už není u nás zaměstnaná. K tomu není co dodávat.“

Video
délka: 05:35.92
Video se připravuje ...

Dagmar Havlová na pohřbu Abrháma (†82): Přišla na poslední chvíli, po projevu hned zmizela David Turek, Elmer Carvalho

Fotogalerie
42 fotografií