Zpěvačka nikdy nezapírala, že o svůj obličej nejrozmanitějšími způsoby pečuje. „Pokud je to potřeba, aplikují mi pod kůži látku metacrill, která podporuje tvorbu vlastního kolagenu, a vrásky jsou pryč,“ komentovala.

Příliš velká dávka

V roce 2018 se jí ale bioplastická látka stala téměř osudnou. Její obličej v místě aplikace otekl a objevila se tuhá místa. Zjevně jí aplikovali větší dávku metacrillu, navíc se zjistilo, že je na něj zpěvačka alergická. „Na tohle téma už vůbec nechci hovořit. Jenom děkuju pánubohu, že mi to nezůstalo a že se s tím dalo ještě něco dělat,“ prohlásila Petra, když ji teď reportéři Aha! navštívili na chalupě u Třeboně. Už jí to ale velmi slušelo, v tváři to byla zase ona.

Životní rozhodnutí

„Opravdu moc děkuju panu doktorovi Pavlu Pacákovi z Institutu lékařské kosmetiky v Českých Budějovicích, kde ho pravidelně navštěvuju,“ prozradila zpěvačka. „Je to machr, který ze mě udělal zase člověka. Jinam už nevkročím!“ zařekla se Petra.

Dvojí oslava

Do rukou MUDr. Pacáka se zpěvačka svěří i před 19. říjnem, kdy ji čeká velký narozeninový koncert. „Když člověk strká čumák na veřejnost, je jeho povinností dobře vypadat. Navíc v Lucerně nebudu slavit jen kulatiny, ale i padesát let na scéně. Také tam bude Česká televize, která o mně točí dokument, takže tím spíš se musím snažit vypadat k světu!“ rozhodla se Petra.

„Plexisklo“ v obličeji

Metacrill se skládá z mikroskopických částic polymeru (polymetylmetakrylát), který je známější jako plexisklo. Materiál se aplikuje pomocí speciální kanylky s jehlou. Lékař ji vpíchne do podkoží a injekční stříkačkou pak do kanyly vtlačí gel s výplňovým materiálem.

Video
délka: 01:45.80
Video se připravuje ...

Petra Janů: Proč nemám chlapa? Asi mě nikdo nechce! David Turek, Petr Soukup

Fotogalerie
25 fotografií