Podle nejnovějších informací nadýchal a hrozí mu až šest let vězení! „Nelze spravedlivě požadovat, aby řidič předpokládal, že nějaký chodec bude přebíhat dálnici. Takový případ by byl velice rychle uzavřený s jeho nevinou,“ vysvětlil Blesku renomovaný pražský právník JUDr. Jan Černý. Zásadně jinak se ale na řidiče pohlíží, když řídí s alkoholem v krvi. A to přesně se u Vaška stalo!

Nulová tolerance

„U řidiče bylo při opakovaných dechových zkouškách naměřeno do 0,4 promile alkoholu,“ korigovala pro TV Prima policejní mluvčí Vlasta Suchánková původní vyjádření policie o negativní zkoušce. Množství může odpovídat malému pivu před jízdou, problém ale přináší obrovský. Tolerance je v Česku nulová. „Pro řidiče je přítomnost alkoholu v krvi velmi nepříjemnou komplikací, předpokládám, že bude povolán soudní znalec. Pokud ten řekne, že i toto relativně malé množství alkoholu mělo vliv na reakci řidiče, potom nevylučuji jeho trestní stíhání,“ analyzuje situaci Černý. Hrozit by Jelínkovi mohl rok až šest let odnětí svobody!

Polehčující okolnost

Jediné, co může muzikantovi zásadněji pomoci, je jeho frenetické nasazení při pokusu o záchranu života sraženého muže. „Pokud účastník nehody, ať už ji zavinil, či nezavinil, poskytuje intenzivně první pomoc, rozhodně mu to v případném trestním řízení může pomoci. Mám na mysli výši trestu,“ tvrdí JUDr. Černý.

Video: Lunetic slavili 20 let

Video
Video se připravuje ...

Lunetic slavili 20 let: Už jsou zase čtyři, ale... Kocián zapomněl texty! Adriana Šoltésová, Aleš Brunclík

Fotogalerie
17 fotografií