Záletný herec a politik oznámením o krachu dalšího vztahu strhl lavinu reakcí. Bývalkám jeho stále se opakující chování rozvázalo jazyk. A promluvila i ta, která dosud mlčela jako hrob.

První manželku Lucii Borovcovou si Stropnický vzal v roce 1980. Po osmi letech, v jejichž průběhu se jim narodil Matěj (38), do jejich vztahu ale vstoupila kolegyně od kumštu Daniela Kolářová.

Ta byla v té době už 14 let vdaná za Jiřího Ornesta (†70), se kterým měla dva syny. A tak došlo hned ke dvěma rozvodům. Martin se rozvedl s Lucií a Daniela s Jiřím. Jejich láska trvala ovšem pouhý rok! „Absolutně jsem si nedělala žádné iluze, že by nám to vydrželo,“ přiznala Blesku Kolářová.

A stejně to tenkrát brala i textařka Lucie. „Když za mnou přišel s rozvodem, říkala jsem mu, že já se rozvádět nechci a že mu doporučuji, aby to také nedělal, protože se ještě rád vrátí,“ komentuje Borovcová.

„Proč to potom mezi námi skončilo? Věci se tak prostě vyvinuly. Já si ale ani omylem nemyslela, že by nám to s Martinem Stropnickým vyšlo na sto procent,“ zdůraznila Daniela Kolářová.

Po rozchodu s ní přišel Stropnický opravdu za zrazenou ženou s prosíkem. „Zavolal mi, že mě zve na svoji premiéru, a dodal: »Jen jsem ti chtěl říct, že jsem zase volný,«“ popisuje Lucie další vývoj událostí. A protože Stropnického ani za rok nepřestala milovat a nevěru s Kolářovou mu odpustila, vzala si ho podruhé.

Pořídili si spolu ještě dvě děti - Annu (32) s Františkou (27) - a byli spolu dalších 15 let. „Pochopil jsem, že ji mám pořád rád a že k sobě patříme i s chybami, které nás zdobí,“ vysvětloval před lety Stropnický, proč se k Lucii vrátil. Po diplomatické misi ve Vatikánu jí ovšem oznámil, že ji opouští podruhé a hodlá žít s Žilkovou.

A ke svému exmanželovi se vrátila i Kolářová. „Vzájemně jsme si museli všechno srovnat, pak jsme se k sobě začali postupně vracet,“ vzpomíná na období, kdy začala žít znovu s Ornestem. Napodruhé už Kolářová se svým vztahem nehazardovala, ale Ornesta si znovu vzala až po několika letech. A zůstala s ním až do jeho smrti v roce 2017. „Bylo to normální rozhodnutí, vždyť jsme spolu žili. Proto jsme se rozhodli legalizovat náš vztah i podruhé,“ uzavírá tuto životní kapitolu herečka.

VIDEO: Martin Stropnický o nástupu do funkce velvyslance v Izraeli

Video
délka: 15:46.99
Video se připravuje ...

Martin Stropnický o nástupu do funkce velvyslance v Izraeli Jakub Veinlich, Jan Jedlička

Fotogalerie
32 fotografií