Původně šla přitom Švandová ke slušné studentce Balzerové na převýchovu. „Ona byla divoká a já jsem byla holka z vesnice,“ řekla herečka, která se narodila ve Vsetíně na Valašsku, jak se s kolegyní ocitla na jednom pokoji během studií.

Pokusy s marihuanou

Eliška naučila Janu jíst nezdravé škvarky se sádlem a Švandová jí na oplátku ukázala snad všechny neřesti světa. „Ona mě ale taky mnohému naučila. Třeba kouřit,“ prozradila Eliška v pořadu 7 pádů Honzy Dědka s tím, že jim při tom asistoval Bolek Polívka (72). Dámy si také vyzkoušely účinky marihuany, ale to nedopadlo příliš slavně. „Když se Jana vrátila ze stáže z Paříže, přivezla semínka marihuany. Chtěla to vypěstovat a ochutnat, že všude v Paříži to jede. Tak jsme si to zasadily do kořenáčků za okno,“ zavzpomínala oblíbená herečka. „Nádherně nám to rostlo. Ostříhaly jsme to, usušily, všechno tajně. Nadrolily jsme si to, koupily si papírky, smotaly, sedly jsme si, nechaly to projít hlavou. A nic. Bylo nám děsně blbě a žádnej efekt,“ popsala se smíchem první pokusy s trávou.

Svatba s cizincem

Za blonďatými krasavicemi samozřejmě pálilo mnoho dospívajících chlapců ze školy i mimo ni a herečky si je testovaly zvláštním způsobem. „Vařily jsme guláš z býčích koulí a zkoušely, jestli to na ně bude působit,“ řekla pobaveně Eliška. Býčí koule působí jako afrodiziakum. Nerozlučná dvojice spolu spřádala plány i na útěk za hranice po srpnu 1968. Tehdy Eliška randila se Švédem a Švandová se Švýcarem. „Říkaly jsme si, co budeme dělat, jediný únik jsme viděly, že bychom se mohly vdát a žít někde venku, ale ani jedna jsme to nedokázaly,“ přiznala Eliška, která se nakonec provdala za producenta Jana Balzara a téměř 50 let je po jeho boku šťastná.

Na další historky nejen z hereččina života se můžete podívat dnes ve 21.35 na Primě.

Sexuální pozice na svatebním oznámení

Smysl pro humor prokázala nezapomenutelná Alžběta Čeňková ze seriálu Nemocnice na kraji města (1978) i během výroby svatebního oznámení. Za minulého režimu se neustále vyplňovaly různé osobní dotazníky, a tak i Eliščino oznámení mělo tuto podobu. „Napsali jsme tam jednu věc, kterou maminka nepochopila. Do Zvláštních dovedností jsme napsali čísla šest a devět. Maminka se ptala, co to je. Tak jsme řekli, že je to datum našeho...“ pobavila Eliška v pořadu.

Video: Balzerová na zahájení Febiofestu: Neřeším, jaké hadry si obléknu

Video
délka: 01:41.36
Video se připravuje ...

Balzerová na zahájení Febiofestu: Neřeším, jaké hadry si obléknu Markéta Reinischová, Aleš Brunclík

Fotogalerie
30 fotografií