Mladíka, který kvůli nešťastné lásce chtěl spáchat sebevraždu, byste ve Standovi dnes rozhodně nepoznali. A nebyl takhle náhodou opravdu zamilovaný do představitelky učitelky Magdaleny Šebestové? „Byla a dodneška je to krásná holka. Jsem zabouchlý do každé hezké holky, kterou potkám. Ale když jsem byl s tolika fantastickými lidmi na takovém natáčení, tak jsem nevěděl, kde mi hlava stojí. Na nějaké zamilovávání jsem vůbec nepomyslel,“ říká Aubrecht.

V devadesátých letech se z něj pak stal výkonný producent muzikálů. Na starosti měl takové trháky, jakými byly Jesus Christ Superstar, Evita nebo Kočky. Potom ale přišla leukemie. „Onemocněl jsem v době, kdy končil Ježíš a začínala Evita. Tu jsem prakticky už řídil ze septického pokoje,“ svěřuje Aubrecht, který s leukemií bojoval dva roky. „Byla to naštěstí dětská leukemie, takže byla rychlá,“ říká.

Po prodělané nemoci se už rozvedený Standa a otec syna rozhodl, že se ke kumštu nevrátí. S přítelkyní se rozhodli, že budou mít hospodu. „A měli jsme. Potom jsme se ale rozešli, já jí tu restauraci nechal a pídil se po jiné restauraci,“ komentuje Aubrecht. Nakonec přebral před sedmi lety žezlo po osobní kuchařce Václava Havla a stal se majitelem restaurace U Čiriny.

„Pokračoval jsem v její tradici rakousko-uherské kuchyně, která mě moc baví. Sám jsem i vařil. Tak pro radost. Dokonce jsme byli zapsaní v michelinském průvodci, sice bez hodnocení, ale i tak je to dobré. Pět let se nám výborně dařilo. Hospodu jsem bohužel teď musel prodat a budou tam Indové. Je mi to moc líto, ani nevíte! Covid mě ale zlikvidoval a nájem se stále zvyšoval. Nešlo to dál,“ přiznal smutně Stanislav.

A co bude dělat teď?

Rozhodl se pracovat manuálně a vyrábět designové věci ze švestkového dřeva a ze železa. „Baví mě vyrábět krásné věci. Už jsem vyráběl s kolegou i krásné desky, ze kterých jsme měli U Čiriny stoly. Tak když už nebudu moct vařit kachnu se švestkovou omáčkou, tak budu alespoň vyrábět ze švestkového dřeva,“ říká Stanislav, kterého baví snad každá práce na světě.

Standa se objevil i ve filmech Tankový prapor nebo Jak básníkům chutná život. Nejraději ale vzpomíná na filmového felčara z Vesničky. „S panem Hrušínským jsme chodili kouřit za hospodu, protože nám to pan Jiří Menzel jinak zakazoval. Vždycky když jsem Mistrovi připálil, tak se usmál a pronesl s rozkoší: To je nádherné! I z kouření cigarety uměl udělat obřad,“ vzpomíná s láskou Stanislav, který si nejvíc prý ale váží angažmá v Divadle Na Vinohradech, když třeba hrál v Rudolfovi III.

VIDEO: Jak vznikl film Vesničko má, středisková? Podívejte se na Českej biják!

Video
Video se připravuje ...

Menzel by slavil 83. narozeniny: Jak vznikl jeho nejslavnější film? Podívejte se na Českej biják! Mall.tv

Fotogalerie
8 fotografií