Magdalena Dietlová je nadšenou cestovatelkou, a kdykoliv může, vyrazí do světa. Před lety se vydala do Thajska, aniž by tušila, že jí náhoda do cesty přivede lásku. 

„Svého současného přítele jsem potkala v Andanamském moři, byla to čirá náhoda potkat Čecha na malém ostrůvku, kde se ocitnete omylem. Dodnes to nechápeme,“ rozmluvila se v pořadu Českého rozhlasu bývalá hlasatelka. 

Oslovení před WC

„Upoutal mě tím, že tam seděl sám u stolečku. Říkala jsem si, toho člověka jako bych už někde potkala, a známí říkali, že mluví česky. Šla jsem na toaletu okolo toho jeho stolečku, a opravdu neoslovuji muže ve svém životě, ale tam jako by mě něco píchlo, otočila jsem se na něj a řekla, vy mluvíte česky? A on že ano. Když jsem se vracela, tak mi říká: Posaďte se ke mně,“ popisuje jejich první setkání Dietlová, která si k neznámému muži přisedla. 

„Představil se mi, že se jmenuje Miroslav Vitouš a je tady na dovolené. Hlavou mi prolétlo, že jsme kdysi v Xantypě psali o Alanu Vitoušovi, a tak mu to říkám a ukázalo se, že je to jeho brácha,“ dodala se smíchem Magdalena. 

VIDEO: Medailonek: Magdalena Dietlová 

Video
délka: 01:33.20
Video se připravuje ...

Medailonek: Magdalena Dietlová Videohub

Setkání v Praze

„On je ve znamení Střelce a není to váhavý muž, když se k něčemu rozhodne, tak vystřelí,“ směje se Magdalena.

„Prozradil mi, že má v Praze na Hradě jazzový koncert. Tehdy už nežil v Americe, ale v Itálii. Měl obavy, jestli není blbý přijet na Vánoce a jestli si to ve své rodině obhájím. Rodina koukala trochu ropačitě, co je to za člověka. Pak se začaly zpívat koledy a on už se přidal,“ svěřila se novinářka, jejíž partner kvůli ní žije střídavě v Česku. Kvůli své práci totiž musí pendlovat po světě, ale na druhou stranu si vydělá velmi slušné peníze.

Přímej chlap

Rodina jejího nového partnera přijala a má ho velmi ráda. Magdalena o svém partnerovi mluví s láskou a s úctou. „Je neuvěřitelně spontánní, co řekne, to nevezme zpátky, je takový i v úsudku na lidi, myslím si, že ten první obrázek, který si udělá, nerad opouští, takže vás buď přijme, nebo nepřijme. Myslí si, že jste úžasná, nebo neúžasná, a těžko se toho zbavuje. On je takovej rovnej, přímej chlap,“ netají se.

Přišla o syna

Magdalena začínala ještě pod dívčím jménem Podivínská jako hlasatelka v ostravské televizi. Jejím prvním mužem byl báňský inženýr Jan Přibyl. Měli spolu syna a dceru, po rozvodu zůstal Vojta u táty, máma si do Prahy vzala Lucii. S Dietlem pak měli Annu a Jana. Poté Magdalenu postihla strašlivá tragédie, prvorozený Vojta se v 27 letech zabil při autonehodě.

Fotogalerie
35 fotografií